اماکن دیدنی استان تهران

پارک ژوراسیک تهران 

برای نخستین بار در ایران، پارک ژوراسیک تهران (پارک دایناسورهای متحرک) محیطی مفرح و هیجان انگیز برای خانواده ها بویژه کودکان و نوجوانان فراهم آورده که بازدید از آن رو به همه خانواده ها توصیه می کنیم

آدرس:تهران- سعادت آباد، میدان بهرود، بلوار شقایق، بعد از پارک پرواز

پارک-ژوراسیک-تهران

باغ موزه هنر ایرانی

در این باغ سعی شده با توجه به پیشینه تاریخی ایران از دوره باستان تا کنون آثار به جای مانده به عنوان نماد در فضایی سبز که یادآور ایرانی کوچک است، گردآوری شود.
در گذشته باغ در اختیار خانه سینما با فعالیت های جانبی آن بوده که با مرمت نهایی در سال ۱۳۸۴- ۱۳۸۵ تغییر کاربری داده و تبدیل به موزه فعلی شده.

آدرس: تهران-خیابان ولیعصر ، الهیه ، خیابان دکتر حسابی

باغ-موزه-هنر-ایرانی

باغ پرندگان تهران

هیجان انگیزه وقتی روی سنگفرش های باغ قدم می زنی، کبک ها و جوجه غازها هم با تو همگام میشن و تو در این میان نگران می شی که نکنه حواست نباشه و یکی از اونهارو زیر پات له کنی. باغ پرندگان در شمال شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده و در ۲ فاز طراحی شده. فاز اول که اکنون به بهره برداری رسیده به نام “دشتچر” نام گذاری شده که شامل پرنده هاییِ که تو قفس نگهداری می شن و یا توان پرواز ندارن. 

آدرس:  تهران خیابان هنگام، خیابان ۳۵ متری استقلال، خیابان کوهستان

باغ-پرندگان-تهران

باغ گیاه شناسی ملی ایران

این باغ که یکی از بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی جهان محسوب می شه، آب و هوایی نیمه خشک داره و میزان بارندگی متوسط سالیانه آن حدود ۲۴۰ میلی متر است.
هدف از احداث باغ گیاه شناسی، ایجاد مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه ها است. باغ گیاه شناسی نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم با اهمیت و تنوع گیاهان و لزوم حفاظت از آنها رو بر عهده داره.

آدرس:  تهران – اتوبان تهران – کرج، خروجی پیکانشهر، خیابان سرو آزاد (بیست متری دوم) ، بلوار باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ-گیاه-شناسی-ملی-ایران

پارک بازیافت

پارک بازیافت در محله علی اباد بالاتر از بزرگراه آزادگان غرب،بلواردستواره ،خیابان باستانی پوردر منطقه ی ۱۶شهرداری تهران قرار گرفته. تو این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده. بوستان بازیافت حاصل از مواد و وسایل دور ریختنیِ و به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با مفاهیم علمی و کاربردی بازیافت در نظر گرفته شده. 

آدرس: تهران  علی آباد جنوبی، بلوار ابریشم

پارک-بازیافت

آبشار کبوتر خوان

آبشار کبوترخوان یکی از آبشار های دیدنی در محدوده شمالی پایتخته که با ارتفاع بیش از ۱۵ متر در مسیر کوهنوردی دارآباد قرار داره.این رودخانه در واقع شرقی ترین رودیه که از رشته کوه توچال وارد تهران میشه. این دره که از لحاظ ساختار طبیعی از خصوصیات منحصر به فردی برخورداره، در منتهی الیه شمال شرق تهران قرار داره و در واقع آخرین دره مشرف به تهران از سمت شمال شرق به حساب میاد. همچنین در مقایسه با سایر دره های مشرف به تهران مثل سنگون، درکه و دربند از مزایای کوهنوردی بیشتری برخورداره.

آدرس: تهران  روستای دارآباد

آبشار-کبوترخوان

امامزاده کابل حسین

امامزاده کابل حسین به روایتی از فرزندان امام زین العابدین علیه السلام و به روایتی دیگر از نوادگان امام رضا علیه السلام است. با توجه به متنی که روی سنگ قبر نوشته شده، این زیارتگاه محل دفن دو برادراست.

آدرس: تهران -کن، محله در قاضی، خیابان غلامرضا رحیمی، کوچه جعفر بزرگی

امامزاده-کابل-حسین

آکواریوم پارک شهر

آکواریوم پارک شهر تهران یکی از بهترین نمایشگاه های ماهی و آکواریوم در شهر تهران محسوب می شود.

آدرس: تهران -خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت، پارک شهر

امامزاده-کابل-حسین

آرامگاه شاهزاده گرجی

در دولاب تهران مزاری وجود داره با سنگهای زیبا که البته بارها مورد دستبرد و صدمه واقع شده. این بنا آرامگاه شاهزاده خانم مینا خوش تاریا ست. بنای مقبره شاهزاده گرجی واقع در گورستان تاریخی روس و یونان در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی (۱۸۲۴ میلادی) پس از درگذشت او در سن ۴۲ سالگی در اثر عارضه قلبی در یکی از بیمارستان های تهران به سبک کلیساهای رومانسک در گورستان روس و یونان در مجموعه گورستان ارامنه بر مزارش ساخته شد

آدرس: تهران -خیابان پاسدار گمنام، خیابان دوازدهم فروردین، بزرگراه محلاتی

آرامگاه-شاهزاده-گرجی

غار بیوک آغا

این غار در مسیر جاده کن قرار داره که پس از گذشتن از امام زاده داوود و جاده ده سنگان با دو ساعت پیاده روی بهش می رسیم. غار بیوک آغا در مسیر راه کوه نوردانیه که به بلندی های منطقه صعود می کنن. غار بیوک آقا رو گویی فردی با همین نام در دل کوه خلق کرده و حدودا” ظرفیت پذیرش ۲۰ الی ۳۰ نفر رو داره.

آدرس: تهران -بعد از امامزاده داوود

غار-بیوک-آغا