مقایسه بین بی وای دی F3 و فاو بسترن B30

در این مقاله قصد داریم یکی از جدیدترین خودروهای کارمانیا و B30 بسترن گروه مزدا را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم .

نمای خارجی و داخلی

سدان جمع و جور بی وای دی F3 با طراحی ظاهری قابل قبول با خطوط و برجستگی هایی که در بدنه به کار رفته باعث شده این خودرو اسپرت جلوه نماید.فضای داخل کابین نیز با به کارگیری طرح استیل در بخش جلوی داشبورد بسیار جذاب و زیباتر شده است و کیفیت مواد به کار رفته در آن تا حدودی راضی کننده می باشد. در مقابل بسترن B30 با جلوی پنجره ی بزگ شش ضلعی و در قسمت جانبی با به کارگیری خطوط وشکستگی های بسیار باعث زیبایی دو چندان آن شده است. فضای داخل بسترن B30 کاملا زیبا و لوکس به نظر می آید و همچنین مواد به کار رفته کاملا مرغوب و مناسب می باشد.در مجموع باید گفت هر دوی این خودرو در بخش طراحی ظاهری و داخلی خوب بوده اند و تنها سلیقه ی خود افراد ملاک انتخاب آنها خواهد بود.

مقایسه بین بی وای دی F3 و فاو بسترن B30
مقایسه بین بی وای دی F3 و فاو بسترن B30

مشخصات فنی

با توجه به ابعاد هردوی خودروها متوجه خواهیم شد که جفتشان در یک کلاس خودرویی قرار گرفته اند. پیشرانه ی به کار رفته در بی وای دی F3 به حجم ۱٫۵ لیتر می باشد که می تواند قدرتی به اندازه ۱۰۷ اسب بخار و گشتاور ۱۴۵ نیوتون متر تولید کند.در آن طرف بسترن B30 را داریم که حجم موتور آن ۱۰۰ سی سی بیشتر از بی وای دی F3 است اما گشتاور و قدرت تولید شده توسط آن تقریبا مشابه بی وای دی F3 می باشد. تنها تفاوت این دو خودرو در گیربکس آنهاست بدین شرح که گیربکس مورد استفاده در بسترن B30، ۶ سرعته اتوماتیک ساخت  Aisin (ژاپن)  که به نرمی تعویض دنده را انجام می دهد. بی وای دی F3 نیز از گیربکس ۶ سرعته دستی بهره می برد که بزودی قرار است نسخه اتوماتیک آن به بازار عرضه شود.

امکانات رفاهی

در بررسی آپشن های موجود در این دو خودرو باید گفت که هردوی آن ها با توجه به قیمت مناسبی که دارند از تجهیزات خوبی نیز بهره می برند. دوربین دید جانبی زیر آینه سمت راست و دوربین دید عقب  یک نمونه از امکاناتی است که در بی وای دی F3 وجود دارد. در مقابل بسترن B30 نیز از تجهیزاتی همچون سیستم کنترل کشش TCS، فرمان برقی EPS بهره می برد.

تجربه رانندگی

هردوی این خودروها دارای گارانتی ۳ سال و ۱۰۰ هزار کیلومتر می باشد که خب این مورد یکی دیگر از محاسن هردوی آنها می باشد.هردوی آنها دارای  شتابگیری خوب و تعویض دنده های دقیق می باشد و پیشرانه و گیربکس آن نیز با هم هماهنگی کامل دارد ولی وقتی این دو خودرو را کنار هم قرار می دهیم می بینیم که بی وای دی F3 در دور های مختلف شتابگیری مناسب تری را به ما نشان میدهد .