تست تصادف خودروها چگونه انجام می شود؟

قطعا تا به حال تست تصادف خودروهایی را مشاهده کرده اید، خودروهایی که با سرعت مشخصی در مکانی ویژه با موانع برخورد می کنند.موسسات گوناگونی در سرتاسر جهان وجود دارند که این تست ها را انجام می دهند و معروف ترین آن ها Euro NCAP (یورو ان کپ) می باشد.

Euro NCAP  

این موسسه که بررسی و ارزیابی ایمنی خودروها را انجام می دهد  زیر نظر سازمان ملی ایمنی بزرگراه ها فعالیت می کند و  براساس تست هایی که بر روی خودروها انجام می دهد رتبه بندی خودروها را از یک تا پنج ستاره ایمنی تقسیم می کند. که بر اساس این تست ها، کارشناسانی میزان صدمه به آدمک های مصنوعی و اتومبیل را ارزیابی می کنند.

تست تصادف Euro NCAP چگونه انجام می شود؟

هریک از خودروها با توجه به کلاس خودرویی خود (سواری، ون، آفرود، شاسی بلند و ..) مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و با توجه به میزان آسیب دیدگی آدمک ها، به هریک از خودروها امتیاز داده می شود. این تست ها در بخش های متفاوتی انجام خواهد شد که در ادمه به آن اشاره خواهیم کرد.

تست تصادف

تست تصادف از جلو

یکی از مواردی که در ارزیابی خودروها از اهمیت بالایی در موسسه Euro NCAP برخوردار است تست تصادف از جلو می باشد چرا که نتایج گزارشات بررسی تصادفات حاکی از این است که بیشترین تلفات و جراحات ناشی از تصادف از جلوی اتومبیل می باشد. تست تصادف از جلو طی دو مرحله انجام خواهد گرفت.

در اولین مرحله از تست تصادف اتومبیل با سرعتی به اندازه ی ۶۴ کیلومتر بر ساعت (۴۰ مایل بر ساعت) با مانع نرم و انعطاف پذیری برخورد کرده تا بتوان این عمل را با برخورد به اتومبیل هم وزن شبیه سازی کرد. در این تست حدود ۴۰ درصد از نمای جلوی اتومبیل به مانع برخورد خواهد که متعاقبا سپر، شاسی، درب موتور و گاهی سقف و درهای خودرو آسیب خواهند دید.

در مرحله دوم اتومبیل با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت به مانعی محکم و سختی برخورد می کند که به احتمال زیاد طی این تست اتومبیل تا ستون جلویی جمع خواهد شد و به موتور و جلوبندی و اکسل آسیب خواهد رسید. هم‌چنین در پی برخورد خودرو با مانع سخت در کسری از ثانیه، رینگ، در و سقف ممکن است تاب بردارند و اثر ضربه تا انتهای خودرو مثل باز شدن در صندوق دیده شود.

تست تصادف

برخورد از قسمت جانبی

این تست نیز شامل دو مرحله می باشد که طی آن مانعی با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت از سمت کنار به اتومبیل برخورد خواهد کرد. در این ارزیابی ایمنی بخش جانبی مورد بررسی قرار خواهد گرفت به عنوان مثال عملکرد کیسه های هوای جانبی و پرده ای بررسی خواهد شد. در مرحله ی دوم که Side Pole Test  نامیده شده ، خودرو  با سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت روی ریل متحرکی به یک میله برخورد خواهد کرد.

تست تصادف

تست عابر پیاده

در تصادف با عابر پیاده اگر تصادفات جدی باشد ممکن است اشخاص دچار آسیب های جدی به ناحیه سر و صورت، کمر، دست و پا شوند. به این ترتیب  موسسه Erou NCAP تست جداگانه ای برای ارزشیابی سطح ایمنی اتومبیل هنگام برخورد با عابر پیاده ترتیب داده است. به عنوان مثال کمپانی خودروسازی ولوو، کیسه های  هوای مخصوصی برای عابرپیاده در زیر شیشه و در موتور تعبیه کرده تا سطح ایمنی عابرپیاده‌ی بسیار بالایی داشته باشد.

چگونه می توانیم سطح ایمنی خودروها را متوجه شویم؟

حداکثر حد ایمنی هر خودرو، ۵ ستاره است. خودروهایی که در این آزمون ۵ ستاره‌ی زرد رنگ کامل را دریافت می‌کنند به عنوان خودروهای ایمن با فناوری‌های روز و مجهز به سامانه‌های کمکی مثل ترمز اضطراری خودکار، سنسور و کیسه‌های ایمنی هوا محسوب می‌شوند. خودروهایی که تنها یک ستاره دارند، یعنی خودروهایی با ایمنی حداقل هستند.