همه چیز در یک خودرو، حجم موتور آن نیست!

 از همان ابتدای تاسیس صنعت خودرو تا به امروز موتور خودروها تغییرات بسیاری داشته و  همچنین اکثر مردم اطلاعات اندکی راجع به مشخصات هر پیشرانه دارند و افراد بسیاری هستند که ملاک ارزش گذاری و انتخاب یک خودرو را بر اساس تعداد سیلندرها، حجم پیشرانه و میزان قدرت تولید شده می دانند. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با اطلاعات موتورهای مدرن آشنا سازیم تا بر اساس آن بتوانید به درستی تفاوت های هر محصول با یکدیگر را درک کنید.

حجم موتور همه چیز نیست

حجم موتور با مصرف سوخت رابطه ی مستقیم دارد

پیشرانه یا ظرفیت موتور از مجموع حجم سیلندرها تشکیل شده که عموما برای مردم معیاری برای میزان قدرت تولید شده موتور می باشد. پیش تر هرچقدر که میزان حجم موتور بالاتر می شد قیمت آن نیز افزایش می یافت اما امروز این مسئله کم رنگ تر شده و بیشتر خودروهای با قیمت بالا موتورهای کم حجم و توروبو دارند.

حجم موتور همه چیز نیست

اسب بخار همه چیز نیست

در گذشته روال به این صورت بود که هرچه حجم موتور و تعداد سیلندرها بیشتر بود، میزان قدرت تولیدی آن نیز بیشتر می شد. اما از چند سال قبل افزایش قدرت تولیدی از طریق افزایش راندمان موتور و نصب سیستم های سوپرشارژر و توربوشارژ روی موتور محقق می شود. از لحاظ علمی اسب بخار میزان نیرویی است موتور در هر ثانیه بتواند وزنه ای معادل ۷۵ کیلوگرم را به طول یا ارتفاع ۱ متر بکشد و بلند کند. در واقع اسب بخار رابط بین وزن و میزان جابجایی خودرو در هر لحظه بیان می کند. بنابراین هرچه خودرو سبک تر و قدرت تولید شده توسط موتور بهتر باشد به این معنی است که خودور پرشتاب و سریع تر است.  برای درک بهتر می توان خودروهای سوپر اسپرت با قدرت بالای ۶۰۰ اسب بخار و وزن کمتر از ۱۴۰۰ کیلوگرم را مثال زد.

در میان خودروهای شهری، مصرف سوخت پایین، استهلاک پایین، ارائه حداکثر نیروی موتور در دور پایین به مراتب از اهمیت بالایی نسبت به سرعت و شتاب برخوردارند.مثلا هیوندای i20 را در نظر بگیرید این خودرو با حجم موتور ۱٫۴ لیتر  و با بهره گیری از تکنولوژی های جدید همچون سیستم پاشش سوخت مستقیم و چند نقطه ای، آلیاژهای مدرنی چون منیزیم و آلومینیوم قادر است قدرتی معادل ۱۰۰ اسب بخار تولید نماید و این در حالی است که مصرف سوخت بهینه ای نیز دارد ولی در مقابل پژو پارس را داریم که پیشرانه ی آن ۱٫۸ لیتری است و تنها ۹۷ اسب بخار قدرت تولید کرده و مصرف سوخت بالاتری نیز دارد(صدی ۹)!!!

موتورهای توربوشارژ با قدرتی شگفت انگیز

خودروهای شهری برای اینکه بتوانند به راحتی در ترافیک، جاده ی پرپیچ و خم حرکت کنند نیازمند این هستند که خودرویشان کشش خوبی داشته باشد و به عبارتی بهتر دارای شتاب ثانویه خوبی باشند. مجهز بودن خودرو به موتورهای توربو شارژ ، این امکان را فراهم می کند که علاوه بر شتاب اولیه مناسب، خودرویتان شتاب ثانویه خوبی داشته باشند به عنوان مثال تالیسمان را در نظر بگیرید این خودرو از موتور ۱٫۶ لیتری همانند ۲۰۶ بهره می برد اما قدرتی که به لطف توربو شارژ می تواند تولید کند معادل ۲۰۰ اسب بخار است قدرتی که ماکسیما با پیشرانه ۳ لیتری و ۶ سیلندری تولید می کند.

پژو ۲۰۰۸ که توسط ایران خودرو به بازار معرفی شده دارای موتوری به حجمی کمتر از ۱٫۶ لیتر است که قدرتی به اندازه ۱۶۳ اسب بخار دارد در مقابل لیفان ۸۲۰ را در نظر بگیرید این خودرو با پیشرانه ی ۲٫۴ لیتری تنها ۱۶۰ اسب بخار قدرت نیرو دارد. و  لیفان ۸۲۰  به مراتب مصرف سوخت بالایی نسبت به ۲۰۰۸ در پی خواهد داشت.