چند ترفند ساده برای کاهش مصرف سوخت

همواره رانندگان به فکر کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه های آن هستند در این مقاله قصد داریم به بررسی مواردی بپردازیم که اگر آنها را رعایت کنید تاثیر بسزایی در کاهش مصرف سوختتان خواهد داشت.

مصرف سوخت

پدال گاز را تا انتها فشار ندهید

عموما مردم در جاده ها و بزرگراه ها برای رسیدن به سرعت بیشتر دوست دارند پدال گاز را تا انتها فشار دهند اما این کار باعث مصرف سوخت بیشتری می شود، پیشنهاد می شود پدال های گاز و ترمز را به آرامی فشار دهید تا تا مصرف سوخت پایینی داشته باشید. زمانی که شما با فشار گاز می دهید به طبع ماشین نیز باید انرژی بیشتری مصرف کند که این خود باعث افزایش مصرف سوخت شما خواهد شد.

مصرف سوخت

استفاده از کروز کنترل در بزرگراه ها

این ثابت شده که زمانی که شما به سرعت یکنواخت در حال حرکت در ادامه باشید در مصرف سوخت ماشین تا حد زیادی صرفه جویی می شود که برای محقق شدن این امر بهتر است خودرویتان را در حالت کروز کنترل بگذارید. این نکته را فراموش نکنید که ماشین برای غلبه کردن به فشار باد سرعت موتور را بیشتر می کند که این کار باعث افزایش مصرف سوخت و انرژی بیشتر خواهد شد.

مصرف سوخت

تعویض روغن ماشین در فواصل زمانی منظم

به یاد داشته باشید که فیلتر روغن و روغن ماشین بایستی بعد از هر ۷ هزار کیلومتر تعویض شود. چنانچه شما این تعویض ها را سر وقت و به طور منظم انجام دهید از هزینه های اضافی پیشگیری خواهید کرد.

مصرف سوخت

مسیر مستقیم با پیچ و خم کمتر را انتخاب نمایید

برای پیمودن مسیر به ویژه در فصل سرما توصیه می شود مسیرهای مستقیم را انتخاب کنید. در کل پیمودن مسیر طولانی اما مستقیم بهتر از مسیر کوتاه ولی با توقف های بسیار است.

مصرف سوخت

در روزهای بارانی رانندگی نکنید

غلبه کردن ماشین بر آب همراه با فشار باد انرژی زیادی را مصرف می کند که نتیجه ی آن مصرف سوخت بالا می باشد. تا آنجا که می توانید در بارندگی رانندگی نکنید.

مصرف سوخت

باد لاستیک را چک کنید

مناسب بودن باد تایرها به کارکرد بهتر ترمزها کمک می کند. اما اگر باد لاستیک ها کم و به طور مثال،۰٫۱ اتمسفر باشد، می تواند مصرف بنزین را تا ۲ الی ۳ درصد افزایش دهد. به همین خاطر مهم است که باد لاستیک ها را به طور مرتب، به ویژه در روزهای سرد زمستانی چک کنید.