معرفی خودروهای سال ۱۳۹۶

پژو ۲۰۸ خودرویی در کلاس مینی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۲ و در نمایشگاه خودروی ژنو، توسط پژو رونمایی شد. این هاچبک در دو نسخه‌ی ۳ درب و ۵ درب تولید می‌شود و از پیشرانه‌های متعدد بنزینی و دیزلی برخوردار است. این خودرو با نام کد A9 توسط پژو توسعه یافته است و از پلتفرم PF1 گروه خودروسازی PSA استفاده می‌کند که به‌طور میانگین ۱۱۰ کیلوگرم سبک‌تر از پلتفرم پژو ۲۰۷ است و در مقایسه با نسل قبل خود، فضای بیشتری به سرنشینان ارائه می‌کند.پژو ۲۰۸ در اروپا یک خودروی هاچبک کوچک شهری یا سوپرمینی محسوب می‌شود که در سگمنت B قرار دارد. اولین سری این خودرو، در سال ۲۰۱۱ و به‌صورت نسخه‌ی ۳ درب در کشور اسلواکی تولید شد. یک سال بعد، پژو نسخه‌ی ۵ درب ۲۰۸ را در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد و فروش سراسری این خودرو آغاز شد.

پژو تمام تلاش خود را در توسعه‌ی ۲۰۸ به کار گرفته است تا بتواند هاچبک خود را به محبوبیت و آمار فروش مشابهی با ۲۰۶ برساند.پژو ۲۰۸ در اروپا یک خودروی هاچبک کوچک شهری یا سوپرمینی محسوب می‌شود که در سگمنت B قرار دارد. اولین سری این خودرو، در سال ۲۰۱۱ و به‌صورت نسخه‌ی ۳ درب در کشور اسلواکی تولید شد. یک سال بعد، پژو نسخه‌ی ۵ درب ۲۰۸ را در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد و فروش سراسری این خودرو آغاز شد.وقتی صحبت از پیشرانه‌های پژو ۲۰۸ می‌شود، گزینه‌های متعدد بر حسب سلیقه‌های مختلف، باعث جذب خریداران بیشتری می‌شوند که می‌توانند بر اساس بودجه و نیازهای خود انتخاب معقولانه‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشند. طیف پیشرانه‌ها از ۱.۲ لیتر تنفس طبیعی شروع می‌شود و به نسخه‌های مجهز به توربوشارژر و حجیم‌تر ۱.۶ لیتری ختم می‌شود. توان تولیدی این پیشرانه‌ها در ضعیف‌ترین نسخه ۸۲ اسب‌ بخار و در قوی‌ترین نسخه ۲۰۸ اسب‌ بخار است؛ با توجه به وزن کم این خودرو که بین ۹۷۵ الی ۱۲۱۵ کیلوگرم است، حتی ضعیف‌ترین پیشرانه نیز می‌تواند توان کافی برای به حرکت درآوردن این هاچبک داشته باشد. در بخش انتقال قدرت، پژو هر دو نمونه‌ی دستی و خودکار را برای هاچبک ۲۰۸ در نظر گرفته است. این جعبه‌دنده‌ها از نوع ۵ و ۶ سرعته هستند که با توجه به نوع پیشرانه قابل انتخاب است. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، این خودرو در سگمنت B قرار دارد که به معنی خودروی کوچک شهری است و ابعاد آن در طول ۳.۹۶، در عرض ۱.۷۴ و ارتفاع ۱.۴۶ متر است و شاهد افزایش ۵ سانتی‌متری در بخش فضای پای سرنشینان عقب نسبت به پژو ۲۰۷ هستیم. بدین ترتیب یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ که عدم وجود فضای کافی برای سرنشینان عقب است، تا حدودی در ۲۰۸ مرتفع شده‌ است.پژو امکانات زیادی در هاچبک خود به کار برده است. تقریباً می‌توان گفت ۲۰۸ کم و کسری ندارد و هر نوع آپشن خودروهای خانوادگی که به ذهن شما می‌رسد در این هاچبک موجود است. سیستم‌هایی از قبیل تهویه خودکار دوگانه، برف پاک‌کن خودکار، ترمز خودکار، کمک پارک، دوربین دید عقب و نمایشگر ۷ اینچی همراه نقشه‌های ناوبری، آینه‌ی عقب الکتروکرومیک و آینه‌های جانبی تاشوی برقی، همگی در ۲۰۸ قابل سفارش هستند. دیگر امکاناتی که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، ایموبلایزر، سنسور فشار باد تایرها، کروز کنترل، چهار اسپیکر، دماسنج، نشانگر دنده و کامپیوتر سفری هستند که به‌صورت استاندارد در پژو ۲۰۸ ارائه می‌شوند.پژو ۲۰۸ خودروی کوچکی است و با یک نگاه به کابین آن می‌توان به فضای کابین کوچک این خودرو پی برد. غربیلک فرمان اندازه‌ی کوچکی دارد و پایین‌تر از نشان‌دهنده‌ها قرار گرفته است. طراحی داشبورد به گونه‌ای است که در نگاه اول یا عاشق آن خواهید شد یا متنفر می‌شوید. دلیل این امر، طراحی خاص این کابین است که متفاوت از سایر خودروها است و محل قرارگیری نشان‌دهنده‌ها و کنسول میانی، کابین پژو ۲۰۸ را از سایر رقبا مجزا می‌سازد.

 پژو ۲۰۰۸ یک مینی کراس اوور است. سرزمین مادری این خودرو فرانسه است اما در کشورهایی مانند چین، برزیل و مالزی نیز این خودروها تولید می شود ایران نیز به عنوان پنجمین کشور به زودی به این جمع ملحق می شود از زمان عرضه این خودرو به بازارهای جهانی تقریبا سه سال می گذرد البته اخیرا دستخوش یک فیس لیفت در طراحی داخلی و خارجی خود گردیده که البته نمای جذاب تری به خود گرفته است که همین نسخه به روز شده در ایران تولید خواهد شد. پژو ۲۰۰۸ یکی از موفق ترین محصولات پژو و ستون اصلی فروش این کمپانی در بازارهای جهانی محسوب می شود در بازار اروپا نیز این خودرو موفقیت بسیاری را کسب نموده است به گونه ای که در سال ۲۰۱۶ میلادی، فروشی معادل ۱۷۵،۰۷۹ دستگاه، جایگاه دومین خودروی پر فروش این قاره را در این کلاس پس از رنو کپچر از آن خود نمود.

این خودرو با کسب ۵ستاره ایمنی از موسسه یورو انکاپ یکی از ایمن‌ترین خودروها در کلاس خود به شمار می‌رود. درجه ایمنی سرنشینان بزرگسال نیز در آن معادل ۸۸ درصد است

بنا به اظهارات مسئولین مربوطه، قرار است که قوی‌ترین نسخه از این خودرو که دارای یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو به توان ۱۶۵ اسب بخار است در ایران تولید شود

پژو ۲۰۰۸ از همان شمای آشنای ۲۰۸ استفاده می‌کند. چراغ‌های کشیده‌ی جلو نشان از خودرویی اسپرت و هیجان انگیز می‌دهد. این زبان طراحی در داخل خودرو نیز دیده می‌شود. غربیلک برجسته، نحوه‌ی چیدمان داشبورد و نشانگر‌های اسپرت نشان از ذات جوان پسند و مهیج ۲۰۰۸ دارد. پژو در ۲۰۰۸ از پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری استفاده کرده که در سه سطح توانی مختلف ۷۵، ۹۹ و ۱۲۰ اسب بخار قرار دارد که همگی دارای استاندارد یورو ۶ هستند.

پژو ۲۰۰۸ در بخش تجهیزات داخلی وجوه اشتراک زیادی با ۲۰۸ دارد. انواع سیستم‌های کنترل بدنه‌ در ۲۰۰۸ به کار رفته‌اند تا این خودرو شاسی بلند تا حد ممکن از لغزش به دور باشد. سیستم‌های کنترل پایداری، کنترل تراکنش، کمکی ترمز، کنترل شیب روی، ترمز ضد قفل و تقسیم نیروی ترمز وظیفه‌ی نظارت بر دینامیک خودرو را بر عهده خواهند داشت. در بخش امکانات کابین نیز ۲۰۰۸ به صورت استاندارد از ایربگ‌های جلویی، کناری و پرده‌ای، نشانگر فشار باد تایرها، کروز کنترل، شیشه‌های جلوی برقی، دماسنج، نشانگر دنده‌ی جاری و کامپیوتر سفری بهره می‌برد.

کاربران در صورت نیاز می‌توانند از میان آپشن‌های موجود نیز موارد دلخواه را سفارش دهند. سیستم تهویه خودکار، سیستم کمکی پارک، شیشه‌های عقب برقی، آینه‌ی عقب الکتروکرومیک و سیستم صوتی با نمایشگر ۷ اینچی لمسی به همراه نقشه‌های مسیریابی بخشی از امکانات قابل سفارش هستند.
آن‌چنان‌که گفته می‌شود با قیمتی بین ۸۵ الی ۹۵ میلیون به بازار داخلی کشورمان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ عرضه می شود که می‌توان مهم‌ترین رقبای قیمتی آن را خودروهایی چون رنو کپچر، سانگ‌یانگ تیوولی، جک S5، چری تیگو ۵ و هایما S7 توربو دانست

برادر بزرگ‌تر پژو ۳۰۱ برای جایگزینی پژو ۴۰۷ و شاید هم پژو پارس، وارد بازار ایران خواهد شد. پژو ۵۰۸ نقش بسیار حیاتی در میان مدل‌های این تولید کننده‌ی فرانسوی دارد. این خودرو پس از تجربه‌ی ناموفق و توقف تولید مدل‌های ۴۰۷ و ۶۰۷، با طراحی متفاوت وارد بازار شد و سعی در جلب نظر کاربران را دارد. نمونه‌ی اول این خودرو در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و اکنون پس از چند سال تغییرات و بهینه‌ سازی‌های ظاهری و فنی زیادی به خود دیده است. به جرات می‌توان طراحی بدنه‌ی ۵۰۸ را جز بهترین‌ها در این کلاس خودرویی در جهان دانست. کاپوت برجسته، جلو پنجره‌ی کشیده در کنار چراغ‌های بزرگ به ۵۰۸ در بخش جلویی خود ظاهری لوکس و قدرتمند داده است. در بخش عقب خودرو تا حدود زیادی با نمای متفاوتی روبرو هستیم و خبری از ظاهر عضلانی نیست.

سدان خانوادگی پژو در بخش مشخصات فنی از پیشرانه‌های چهار سیلندر ۱.۶ لیتری به قدرت ۱۲۰ اسب بخار و ۲ لیتری با توان خروجی ۱۲۰، ۱۸۰ و ۲۰۰ اسب بخار بهره می‌برد که تمامی نمونه‌های استفاده شده دارای استاندارد یورو ۶ هستند. امکان انتخاب بین جعبه دنده‌های شش سرعته‌ی دستی و خودکار نیز وجود دارد. امیدوار هستیم ایران خودرو با انتخاب نمونه‌ی قدرتمندتر این‌ خودرو، تجربه‌ی ناموفق ۴۰۷ در بخش پیشرانه را جبران کند.

پژو ۵۰۸ در بخش امکانات و آپشن‌های رفاهی در سطح بالاتری نسبت به سایر محصولات انتخابی ایران خودرو قرار دارد. این خودرو به صورت استاندارد به قابلیت‌های زیادی مجهز است که به عنوان مثال می‌توانیم از صندلی‌های برقی، گرمکن صندلی‌های جلو، پشت سری با قابلیت تنظیم در دو جهت، ایربگ‌های جلویی و کناری به همراه نمونه‌ی پرده‌ای، سیستم‌های کنترلی ESP، ABS، EBA، EBFD، TCS، سنسور فشار باد تایر‌ها، کروز کنترل قابل تنظیم، سیستم کمکی پارک، شیشه‌های برقی خودکار و آینه‌های جانبی با گرمکن و قابلیت تاشوی برقی، نام ببریم.

 در بخش تجهیزات قابل سفارش نیز پژو ۵۰۸ دارای لیست بلند بالایی است که انواع مختلف سلیقه را راضی نگه خواهد داشت. می‌توان از سیستم تهویه‌ی خودکار چهارگانه، هدآپ دیسپلی، سانروف، چراغ‌های جلوی مجهز به ال‌ای‌دی و سیستم ورود و خروج بدون کلید اشاره کرد. البته تعدادی از این آپشن‌ها در بعضی از مدل‌‌ها به صورت استاندارد تعبیه شده‌اند.

 ایران خودرو برای خودروهای کلاس سی (C) و جایگزینی ۲۰۶ SD به سراغ پژو ۳۰۱ رفته است. این خودرو نیز همانند ۲۰۸ در سال ۲۰۱۲ معرفی و فروش آن در سال ۲۰۱۳ آغاز شده و پژو موفق شد تا پایان سال ۲۰۱۴ حدود ۱۹۵ هزار دستگاه از آن را به فروش برساند. طراحی عضلانی پژو در ۳۰۱ نیز خودنمایی می‌کند و کاپوت برجسته با جلوپنجره یک تکه‌ی بزرگ آن حس خودرویی قدرتمند را القا می‌کند.

از پیشرانه‌های ۱.۲ و ۱.۶ لیتری مشترک با ۲۰۸ بهره می‌برد که با کمی بهبود اکنون توان خروجی آن‌ها به ترتیب به ۷۳ و ۱۱۵ اسب بخار می‌رسد. جعبه‌دنده‌های دستی و خودکار نیز قابل سفارش هستند. با توجه به افزایش توان خروجی پیشرانه‌ها احتمال می‌رود تا مصرف آن‌ها نیز از مقادیر اعلام شده برای پژو ۲۰۸ بیشتر باشد. پیشرانه‌ی کم مصرف، جعبه دنده خودکار، فرمان برقی و سیستم تعلیق مثال زدنی، ۳۰۱ را به گزینه‌ای ایده‌آل برای مصارف شهری تبدیل کرده است.

در بخش امکانات و آپشن‌ها، ۳۰۱ وجوه اشتراک زیادی با ۲۰۸ دارد، می‌توان از آن‌‌ها نیز در خودروی کلاس سدان کامپکت پژو نیز بهره برد. سیستم‌ کنترل پایداری خودرو (ESP)، سیستم ترمز اضطراری (EBA)، سیستم کنترل تراکشن (TCS)، سیستم ترمز ضد قفل (ABS) به همراه تقسیم نیروی ترمز (EBFD) به طور استاندارد در ۳۰۱ تعبیه شده‌اند تا احتمال وجود لغزش و از بین رفتن پایداری خودرو را به حداقل برسد.

مدل هاچ‌بک این خودرو در اروپا تولید می‌شود اما در قرارداد جدید میان این دو شرکت قرار است مدل سدان این خودرو به مرحله تولید مشترک برسد. آنگونه که به‌نظر می‌سد، خط تولید C4 در کشورهای روسیه و چین در حال فعالیت است و به احتمال زیاد، ایران سومین کشور تولیدکننده این خودرو سیتروئن خواهد بود.
طراحی و کیفیت ساخت بدنه سیتروئن C4 L بسیار خوب است و آن را به طور کامل از یک خودروی چینی متمایز می‌کند. چراغ‌های کشیده، جلو پنجره ساده که در دل خود لوگوی سیتروئن را جای داده است، خطوط نقش بسته بر کناره‌های خودرو و ارتفاع کم ستون B همه و همه دست به دست یکدیگر داده‌اند تا ظاهری جذاب و گیرا را به وجود بیاورند؛ ظاهری به دور از هرگونه پیچیدگی و شلوغ کاری که در عین سادگی توجه هر بیننده را به خود جلب خواهد کرد. مهندسین سیتروئن در طراحی کابین هر دو نسخه C4 L سدان و هاچ‌بک زمان زیادی را صرف کرده‌اند.طراحی داخلی چندان چشم‌گیر نیست و مانند اکثر محصولات سیتروئن، ساده طراحی شده است. این فضا که ابعاد بزرگی‌ هم دارد، با مواد با کیفیت پوشانده شده است
سایپا هنوز سطح تجهیزات سیتروئن C4 L را اعلام نکرده است. سیتروئن C4 L را می‌توان یکی از هوشمندترین محصولات سیتروئن دانست. امکاناتی نظیر جعبه‌دنده برقی (EGS)، سیستم استارت خودرو در شیب برای جلوگیری از عقب رفتن آن، ترمزهای پارک، سیستم هشدار دهنده خروج از خطوط، چراغ‌های زنون هوشمند، امکان سفارش صندلی‌های مجهز به گرم‌کن و ماساژور، کروز کنترل هوشمند، سیستم کنترل نقاط کور، چراغ‌های متحرک و سیستمی پیشرفته به نام E-Touch تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های سیتروئن C4 L هستند.

یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر سیتروئن C4 L سیستمی به نام E-Touch است. این سیستم به واسطه اپلیکیشنی که روی تلفن همراه هوشمند اندرویدی یا iOS نصب می‌شود، با شما در ارتباط است. E-Touch در واقع اپلیکیشنی است که اطلاعات بدست آمده از سنسورهای قرار گرفته روی خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهند؛ اطلاعاتی نظیر زمان تعویض قطعات، تعویض روغن، سرویس‌های ماهانه و سالانه و غیره اما اصلی‌ترین ویژگی آن بررسی نحوه رانندگی شما و تجزیه و تحلیل آن است. این برنامه میزان مصرف سوخت شما را بررسی می‌کند و سپس نکاتی را برای رانندگی سالم‌تر در اختیار شما قرار می‌دهد. سیتروئن C4 Lدر تست های ایمنی Euro_Ncap توانسته تا ۵ ستاره ایمنی را به دست آورد. با وجود سیستم کنترل کشش در کنار ABS و EBD، ایمنی خودرو در بحث پایداری و پیشگیری بالا رفته است. همچنین وجود کیسه هوا راننده و سرنشین، جانبی سرشینان جلو و ایربگ پرده ای کامل، باعث کسب این امتیاز شده است. همچنین فرمان برقی(EPS) با توجه به سنسورهای به کار رفته، واکنش های خوبی را به راننده می دهد.

تیگو ۷ خودروی شاسی بلند چینی است که به‌زودی توسط شرکت مدیران خودرو به ایران می‌آید. این خودروی شاسی بلند چینی با استاندارد یورو ۵، سه نسخه با موتورهای متفاوت دارد.خودروی تیگو ۷ طول ۴۵۰۵ میلی‌متر، عرض ۱۸۳۷ میلی‌متر و ارتفاع ۱۶۷۰ میلی‌متر دارد. فاصله‌ی دو محور خودرو از هم ۲۶۷۰ میلی‌متر است.

این خودروی ۵ نفره که موفق به دریافت استاندارد یورو ۵ شده است، باک بنزین ۵۷ لیتر دارد. این خودرو تک دیفرانسیل به شمار می‌رود و این دیفرانسیل در جلوی خودرو تعبیه شده است.

تایر اصلی این خودرو ۱۷ اینچی با رادیال ۶۵ و عرض ۲۲۵ است، اما می‌تواند از لاستیک‌های ۱۸ اینچ با رادیال ۶۵ و ۱۹ اینچ با رادیال ۵۵ نیز استفاده کند.
از جمله امکانات رفاهی و آپشن ها می توان به
قفل مرکزی ، ریموت کنترل ، کبربند ایمنی ۳ نقطه ای برای سرنشینان جلو و عقب ، سیستم هشدار رهنده و سیستم ضد سرقت ایموبلایزر ، چراغ بازماندن درب ها ، ورود و استارت بدون کلید
صندلی گرمکن برای راننده و شاگرد ، تنظیم برقی ، روکش چرم، دوربین عقب به صورت داینامیک و کروز کنترل، اشاره کرد

I10 یک هاچ‌بک سگمنت A است که کوچک‌ترین محصول هیوندای محسوب شده و پلت‌فرم مشترکی با کیا پیکانتو دارد. تولید نسل نخست این ماشین در سال ۲۰۰۷ و به‌عنوان جایگزین مدل Atos آغاز شد و هم‌اکنون در نسل دوم خود قرار دارد که سال ۲۰۱۳ معرفی شده است. در نمایشگاه اصفهان یک دستگاه i10 سفیدرنگ به نمایش درآمده بود که دقایقی به بررسی آن پرداختم. هیوندای i10 یک هاچ‌بک کوچک شهری است و مطمئناً نباید انتظار فضای جادار و صندوق باری بزرگ را از آن داشت اما وقتی بحث پرداخت ۷۰ میلیون تومان مطرح باشد سطح انتظارات بالا می‌رود!
در نمای بیرونی i10 شاهد طراحی جذاب و بروزی هستیم که کاملاً هماهنگ و زیبا به نظر می‌رسد. در جلو، چراغ‌های مثلثی و جلوپنجره‌ای بسیار باریک جلب‌توجه می‌کند درحالی‌که درون سپر نیز ورودی هوای بزرگی تعبیه شده است. در بخش عقبی چراغ‌هایی با فرمی جالب به چشم می‌خورند درحالی‌که پروژکتورها درون سپر عقب قرار گرفته‌اند که کمی بزرگ به نظر می‌رسند. البته i10 سال گذشته فیس‌لیفتی جزئی را تجربه کرده است که نمونه‌های تولیدی کرمان‌خودرو هم از نوع فیس‌لیفت شده هستند اما شخصاً پروژکتورهای عقب نسخه پیش از فیس‌لیفت را زیباتر میدانم. بااین‌حال از عقب گذشته و نگاهی هم به نمای جانبی این هاچ‌بک کره‌ای می‌اندازم که در آن زه‌های مشکی‌رنگی در قسمت پایینی درها، فرم جالب رینگ‌ها و دنباله‌ای از شیشه عقب که روی ستون‌های C کشیده شده است جلب‌توجه می‌کند.

برخلاف بیرون، نمای داخلی i10 چندان جذاب نیست و کاربرد فراوان پلاستیک خشک در سراسر کابین واقعاً به چشم می‌آید. فرم غربیلک فرمان زیبا و خوش‌دست است اما محل قرارگیری دسته‌دنده انسان را به یاد خودروهای ون یا MPV می‌اندازد. رو دری‌ها نیز طراحی مناسبی دارند اما بازهم به‌کارگیری پلاستیک خشک در آن‌ها آزاردهنده است و به همین دلیل می‌توان میتسوبیشی میراژ را از این لحاظ برتر از هیوندای i10 دانست.
درصورتی‌که صندلی‌های جلو کمی به سمت عقب کشیده شده باشند، فضای پا کاملاً کم و محدود است و به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند در مسیرهای نسبتاً طولانی راحت باشد هرچند که این ماشین صرفاً برای استفاده‌های شهری طراحی شده است. بااین‌حال فضای صندوق بار با ۲۵۲ لیتر حجم برای خودرویی در این کلاس پذیرفتنی و مناسب است. این هاچ‌بک کوچک شهری ۳٫۶۶ متر طول، ۱٫۶۶ متر عرض و ۱٫۵ متر ارتفاع دارد درحالی‌که فاصلهٔ محوری آن ۲٫۳۸ متر است.
کرمان‌خودرو تصمیم دارد این خودروها مونتاژ کند و بنابراین طبق رسم سازندگان داخلی در این صورت تعدادی از تجهیزات و آپشن‌های آن‌ها حذف خواهد شد. بااین‌وجود تجهیزات هیوندای i10 از سوی کرمان‌خودرو مواردی چون دو ایربگ، سیستم HAC یا کنترل حرکت در سربالایی، سیستم ESC یا کنترل پایداری الکترونیکی، ترمز ABS و EBD، کامپیوتر سفری، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، تهویه اتوماتیک، فرمان برقی، رینگ‌های آلومینیومی، ترمزهای دیسکی در هر چهارچرخ، دی‌لایت و سنسور پارک عقب اعلام شده است که مناسب بوده و خودروی نسبتاً کاملی محسوب می‌شود.
هیوندای این خودرو را با پیشرانه‌های مختلف سه و چهار سیلندر و بنزینی، دیزل و LPG عرضه می‌کند که کرمان‌خودرو قوی‌ترین آن‌ها یعنی یک واحد ۱٫۲ لیتری بنزینی چهار سیلندر را برای بازار ایران انتخاب کرده است که ۸۶ اسب بخار قدرت و ۱۲۱ نیوتن متر گشتاور دارد. قدرتی که برای وزن نزدیک به یک تنی i10 کافی به نظر می‌رسد. کرمان‌خودرو همچنین هردوی این هاچ‌بک‌های کره‌ای را با گیربکس چهار سرعته اتوماتیک تیپ‌ترونیک تولید خواهد کرد که نکته مثبتی محسوب می‌شود.
اما وقتی به بحث قیمت‌گذاری هیوندای i10 می‌رسیم تمامی نقاط مثبت آن رنگ می‌بازد چراکه سازنده داخلی قیمت ۷۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان را برای این خودرو اعلام کرده است که کاملاً برای خودرویی در این کلاس و آن‌هم مونتاژ داخل گران بشمار می‌رود. این در حالی است که پسرعموی i10 یعنی کیا پیکانتو که به‌صورت وارداتی در کشورمان عرضه می‌شود، حدود ۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. بااین‌حال هیوندای i10 با چنین قیمت غیرمعقولی در بازار کشورمان در برابر رقبایی چون ام‌جی ۳، میتسوبیشی میراژ و همین کیا پیکانتو قرار می‌گیرد درحالی‌که وجود رقبای بزرگ‌ترین چون رنو سیمبل و کیا سراتو مونتاژ سایپا کار را برای i10 بسیار سخت می‌کند.

 این خودرو یک هاچ‌بک سگمنت B است که پلت‌فرم آن با کیا ریو مشترک است. آغاز تولید نسل نخست این ماشین به سال ۲۰۰۸ بازمی‌گردد که به‌عنوان جایگزین مدل Getz معرفی شد و همانند i10 هم‌اکنون در نسل دوم خود قرار دارد که در سال ۲۰۱۴ معرفی شده است؛ اما i20 برخلاف i10 به‌صورت هاچ‌بک سه‌در هم تولید می‌شود. در نمایشگاه اصفهان دو دستگاه هیوندای i20 به رنگ‌های نقره‌ای و قرمز حضور داشتند که یکی از آن‌ها روی سکوی چرخانی قرار گرفته بود اما دیگری در مکانی مناسب قرار داشت و امکان بررسی آن فراهم بود.نسل دوم i20 در طراحی بیرونی پیشرفت قابل‌توجهی نسبت به نسل اول داشته و کاملاً زیباتر شده است. در جلو، چراغ‌هایی کشیده به چشم می‌خورند که نوار دی‌لایت در قسمت بالایی آن‌ها جلب‌توجه می‌کند درحالی‌که بازهم جلوپنجره‌ای کاملاً باریک در بین چراغ‌ها قرار گرفته است. قسمت عقبی خودرو نیز با چراغ‌هایی که تا روی درِ صندوق کشیده شده است کاملاً زیبا و هماهنگ به نظر می‌رسد. در بخش جانبی اما شاهد فرم ساده‌تری نسبت به i10 هستیم و تنها نکته قابل‌ذکر، ستون‌های C مشکی‌رنگ آن هستند.پای که به داخل هیوندای i20 می‌گذارم با نمایی زیبا و چشم‌نواز روبرو می‌شوم که کاملاً برتر از i10 است. در این قسمت تریم دورنگ داشبورد، وجود نمایشگر لمسی و قرارگیری دسته‌دنده در مکانی بهتر، به زیبایی کابین افزوده است؛ اما در i20 هم همچنان کاربرد وسیع پلاستیک خشک در همه قسمت‌های کابین آزاردهنده است به‌گونه‌ای که رو دری‌ها هم علیرغم اینکه طراحی زیبایی دارند اما کاملاً از پلاستیک ساخته شده و اثری حتی از پارچه در آن‌ها دیده نمی‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت کاربرد این حجم از پلاستیک در کابین خودرویی در این کلاس چندان جالب به نظر نمی‌رسد.در قسمت عقب اما به لطف ۳۷ سانتیمتر طول بیشتر و ۱۹ سانتیمتر فاصله محوری بیشتر نسبت به i10، فضای پای بیشتری وجود دارد هرچند که هنوز هم با بهترین‌های این کلاس فاصله دارد. صندوق بار نیز با حجم ۳۲۶ لیتر برای یک هاچ‌بک سگمنت B کافی به نظر می‌رسد. طول، عرض و ارتفاع هیوندای i20 به ترتیب برابر با ۴٫۰۳ متر، ۱٫۷۳ متر و ۱٫۴۷ متر است.در بخش تجهیزات و آپشن‌ها، هیوندای i20 بسیار کامل‌تر از برادر کوچکش است به‌گونه‌ای که دو ایربگ، صفحه‌نمایش ۷ اینچی، دوربین دید عقب، سنسور پارک عقب، دی‌لایت، سیستم ره‌یاب و بلوتوث، ترمز ABS و EBD، سیستم HAC یا کنترل حرکت در سربالایی، سیستم ESC یا کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم ESC یا هشدار فشار باد چرخ‌ها، سنسور نور و باران، محفظه خنک نگه‌دارنده، فرمان برقی، رینگ‌های آلومینیومی، ترمزهای دیسکی در هر چهارچرخ، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، تهویه اتوماتیک، سیستم صوتی با شش بلندگو و آینه‌های جانبی برقی با گرم‌کن برای آن ارائه شده است که کاملاً مناسب به نظر می‌رسد.

همانند i10، برای i20 هم در بازارهای جهانی پیشرانه‌های گوناگونی ارائه شده است که کرمان‌خودرو موتور ۱٫۴ لیتری چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ را برای تولید در ایران انتخاب کرده است. این موتور ۹۸ اسب بخار قدرت و ۱۳۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که تا حدودی برای خودرویی با وزن بین ۱٫۱ تا ۱٫۲ تن، کم به نظر می‌رسد. همان‌طور که اشاره شد، وظیفه انتقال این نیرو به چرخ‌های جلو نیز بر عهده یک گیربکس چهار سرعته اتوماتیک تیپ‌ترونیک است.کرمان‌خودرو برای هیوندای i20 قیمت ۸۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان را اعلام کرده است که ۱۵ میلیون تومان بیشتر از i10 است اما در عوض کابین بزرگ‌تر، تجهیزات بیشتر و موتور قدرتمندتری را ارائه می‌کند و قابل‌قبول‌تر از قیمت نردیم به ۷۲ میلیون تومانی i10 است خصوصاً با توجه به این نکته که کیا ریو وارداتی به‌عنوان خویشاوند نزدیک i20 در بازار ایران ۱۰۷ میلیون تومان قیمت دارد که اختلاف قابل‌توجهی را با قیمت i20 نشان می‌دهد درحالی‌که این اختلاف میان قیمت کیا پیکانتو و هیوندای i10 وجود ندارد. در کل هرچند همکاری دوباره کرمان‌خودرو با شرکت معتبری چون هیوندای رویداد مثبتی است اما بسیار بهتر بود اگر این دو خودرو که اولین محصولات هیوندای در دوران جدید فعالیتش در ایران هستند، با قیمت مناسب‌تری به بازار عرضه می‌شدند. بااین‌حال گفته شده که در آینده هیوندای اکسنت نیز به تولیدات کرمان خودرو افزوده خواهد شد.