نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷

نمایشگاه خودروی توکیو که هم اکنون در حال برگزاری چهل و پنجمین دوره از آن است، رویدادی  بین المللی است که در آن خودروها، موتورسیکلت ها و همچنین خودروهای کار و تجاری معرفی می شوند.این نمایشگاه از چنان اهمیتی برای خبرنگاران برخوردار است که ان را در کنار نمایشگاه های خودرویی دیترویت، فرانکفورت و ژنو به عنوان یکی از رویدادهای خودرویی می شناسند.در نمایشگاه خودروی توکیو، برترین خودروسازان و تیونینگ کاران ژاپنی گرد هم آمدند تا محصولات و دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار دهند.

امروز قصد داریم به معرفی و بررسی چند محصول مهم که در این نمایشگاه رونمایی شد، بپردازیم:

تویوتا سنتوری رولزرویس ژاپنی

یکی از خاص ترین خودروهای تویوتا، سدان سوپر اسپرت سنتوری است  خودرویی که کمتر در سایر کشورها نام آن به گوش افراد رسیده است. این خودرو که صد سال از عمر آن می گذرد در حال حاضر در نمایشگاه خودروی توکیو در معرض دید عموم قرار گرفته است. در نگاه اول به این خودرو آن را خودروییی متعلق به سال های ۱۹۹۰ خواهید دید اما زمانی که به داخل کابین این خودرو می رویم و تکنولوژی های به کار رفته در آن را می بینیم کاملا نظرمان عوض خواهد شد.

نمایشگاه خودروی توکیو

جدیدترین نسل خودروی کاملا برقی نیسان نیسمو

نیسان برای افزایش قابلیت ها و ارتقای لیف آن را با تیونر مختص خود یعنی نیسمو تغییرات محسوسی را اناجم داده است تا در نمایشگاه خودروی توکیو چهره ای جدیدی به آن بخشد. یکی از کارهایی که برای لیف انجام شده است، کیت افزایش قابلیت های آیرودینامیکی است که از لحاظ تکنیکی زیاد برای یک خودروی برقی مناسب نخواهد بود.همچنین سیستم تعلیق و رینگ های آن به فراخور این قابلیت ارتقا پیدا کرده است.

نمایشگاه خودروی توکیو
نمایشگاه خودروی توکیو

فیس لیفت لکسوس ال اس 

خودروی بعدی که در نمایشگاه خودروی توکیو معرفی شده است، کانسپت سری LS است که قرار است در سال های آینده هب صورت گسترده تولید خواهد شد. یکی از مهمترین قابلیت این خودرو مجهز بودن به فناوری خودرانی است که قادر خواهد بود با توجه به شرایط ترافیکی جاده، بهترین مسیر را انتخاب کند. علاوه بر آن در این فناوری از راننده پرسیده خواهد شد که دوست دارند  از خودروی جلویی سبقت بگیرند یا نه؟! یا اینکه می خواهد با حفظ فاصله ی ایمن پشت سر خودروی جلویی حرکت کند.

نمایشگاه خودروی توکیو
نمایشگاه خودروی توکیو
نمایشگاه خودروی توکیو

سوبارو WRXSTIS208 غول ژاپنی

اگر بخواهیم از خاص ترین های این نمایشگاه را یاد کنیم نباید نسخه S208 سوبارو را فراموش کنیم. این خودرو که تنها ۴۵۰ دستگاه از آن برای ساکنین جزیره ژاپن تولید خواهد شد مجهز به موتور دو لیتری توربو شارژ قادر خواهد بود ۳۲۴ اسب بخار قدرت را به هر چهار چرخ تحویل دهد و البته این خودرو به  رینگ های ۱۹ اینچی نیز مجهز شده است.

نمایشگاه خودروی توکیو
نمایشگاه خودروی توکیو

مزدا کای پیش نمایش مزدا۳ هاچبک ۲۰۱۹

مزدا در نمایشگاه خودروی توکیو دو خودرو معرفی کرده است. یکی از آنها خودوری مفهومی مزدا می باشد. این خودرو با طراحی داینامیک و خطوط صاف و نامنقطع شباهت بسیار زیادی به دیگر کانسپت توکیویی مزدا دارد. ولی توان این خودرو که مهم ترین بخش نسل بعدی مزدا ۳ است، نسل های بعدی موتورهای بنزینی اسکای اکتیو ایکس بوده که با استفاده از فناوری کنترل آتش شمع و نسبت تراکم ۲۰ تا۳۰ درصد در مصرف بنزین صرفه جویی خواهد شد.

نمایشگاه خودروی توکیو
مزدا3