با نسل جدید نیسان ماکسیما بیشتر آشنا شوید

نزدیک به ۱۵ سال می شود که از اولین ورود نیسان ماکسیما به کشور می گذرد. خودرویی که هنگام ورود به بازار بسیاری را به خود علاقه مند کرد و به خودرویی لوکس در میان مردم مبدل شده بود.هنوز هم که اسم ماکسیما می آید برای بسیاری افراد تداعی کننده ی خودرویی لوکس و پرشتاب و قدرتمند است. اینک  با دیده شدن ماکسیما نسل جدید در منطقه آزاد انزلی فرصتی پیش آمد تا این خودرو را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

مشخصات فنی

نیسان ماکسیما ۲۰۱۷ از پیشرانه ی ۳٫۵ لیتری ۶ سیلندر بهره می برد که در دل خود قدرتی به اندازه ی ۳۰۰ اسب بخار و گسشتاور ۳۵۴ نیوتون متر نهادینه کرده است. ماکسیمای نسل جدید از گیربکس CVT استفاده می کند و همچنین می تواند ظرف مدت ۶٫۶ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ سرعت کیلومتر در ساعت برسد.

نسل جدید ماکسیما
نسل جدید ماکسیما

نمای ظاهری

با نگاه اجمالی به ماکسیما ۲۰۱۷ جدید درمی یابیم که قیافه ی این خودروی اسپرت  کمی عبوس تر و خشن تر شده است. جلو پنجره ی ماکسیما ۲۰۱۷ شبیه به شش ضلعی است که در کنار چراغ های جلوی که دو ضلع این شش ضلعی را تشکیل داده اند جذابیت خاصی به آن بخشیده است. در طراحی بدنه  خطوط و شکستگی های بسیاری مشاهده می شود که باعث شده  نمای ظاهری آن شلوغ به نظر بیاید. مورد دیگری که در نمای جانبی  ماکسیما ۲۰۱۷ به چشم می خورد کشیدگی چراغ های عقب می باشد به این صورت که تقریبا نیمه ی چراغ ها در قسمت جانبی دیده می شود. در نمای عقب نیز چیزی که بیشتر به چشم می خورد وجود اگزوزهای خروجی است که با چراغ های کشیده دارای هماهنگی بسیاری می باشد و زیبایی آن را دو چندان کرده است.

نسل جدید ماکسیما

نمای داخلی

فضای کابین همانند نمای بیرونی متفاوت از نسل قبل بوده و کاملا به روز شده است.  همانطور که ملاحظه می کنید فضای داخلی ماکسیما ۲۰۱۷ با وجود فرمان و شیفترهای تعویض دنده  کاملا اسپرت و هیجان انگیز شده است.  فضای کاملا ارگونومیک، دسترسی آسان به کلیدهای کنسول و صندلی های کاملا راحت همه و همه فضای کاملا آرام و لذت بخشی را برای سرنشینان فراهم خواهد کرد. اما در قسمت عقب خودرو سرنشینان با فضای کمتری موجه هستند و این مورد شاید تنها ایراد آن باشد.

امکانات و تجهیزات رفاهی

ماکسیما ۲۰۱۷ نیز دارای امکانات خوب و متعددی می باشد که از جمله ی آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مانیتور ۸ اینچی ، گرمکن و سردکن های صندلی، دوربین ۳۶۰، صندلی برقی، کروز کنترل هوشمند، رادار پارک جلو و پارک عقب، رادار نقطه کور. مورد بسیار جالبی که در ماکسیما ۲۰۱۷ وجود دارد، مجهز بودن آن به ریموتی است که  برای رفاه بیشتر، این امکان را به شما می دهد که قبل از ورود به داخل خودرو بتوانید دمای متعادل را تنظیم کنید.