هایما S7 بخریم یا نه؟؟ بررسی محاسن و معایب هایما S7

مدتی است که شرکت خودروسازی ایران خودرو هایما S7 را مونتاژ می کند. این خودرو در دو نسخه دستی و اتوماتیک به ترتیب با قیمت ۷۸ و ۹۱ میلیون تومان به  بازار عرضه می شود.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این خودرو بپردازیم و محاسن و معایب آن را بازگو کنیم.

هایما S7 از طراحی به روز و مدرنی برخوردار می باشد به گونه ای که در قسمت جلوی خودرو وجود چراغ های مه شکن حالت اسپرتی را به این خودرو بخشیده و قسمت عقب آن نیز با کپی برداری از خودروهای آلمانی باعث شده جذاب تر جلوه کند.در مجموع هایما S7 با طراحی قابل قبول یکی از محاسن آن به حساب می آید و یکی از ملاک های خرید این خودرو می باشد. متریال به کار رفته در این خودرو کیفیت پایینی دارد و همانند دیگر خودروهای چینی از این مشکل رنج می برد.

هایما S7 بخریم یا نه
هایما S7 بخریم یا نه

هایما S7  دارای پیشرانه ای به حجم ۲ لیتر است که قادر است قدرتی به اندازه ۱۴۸ اسب بخار و ۱۸۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. خب وزن خالص این خودرو ۱۵۱۰ کیلوگرم است موتوری که برای آن در نظر گرفتند چقدر است؟؟ این مورد یکی از معایب آشکار این خودرو می باشد چرا که این موتور برای این خودرو واقعا نامناسب می باشد. از لحاظ شتاب گیری هم که باید عرض کنیم بیشتر مصرف کنندگان این خودرو، از شتاب گیری ضعیف آن ابراز نارضایتی کرده اند. گیربکسی که در نسخه اتوماتیک این خودرو تعبیه شده، ساخت شرکت POWERTECH کره است که طبق گزارشات عملکرد نرم و مناسبی داشته. علاوه بر آن گویا این خودرو  مصرف سوخت مناسبی دارد و صدی هشت می سوزاند که برای یک شاسی بلند با وزن ۱۵۱۰ کیلوگرم به نظر مناسب می باشد.

امکانات و تجهیزات  رفاهی

از لحاظ تجهیزات رفاهی می توان گفت هایما S7 خودرویی با امکانات است در اینجا به ذکر چند مورد آن بسنده می کنیم.

  • سیستم تهویه هوای خودکار
  • کروز کنترل
  • رینگ ۱۶ اینچ آلومینیوم
  • سیستم ضد سرقت
  • سانروف برقی
  • کامپیوتر سفری

از لحاظ ایمنی هایما S7 با وجود سیستم ترمز ABS، EBD، سیستم پایداری الکترونیکی ESP، ۴ عدد کیسه هوای راننده، سرنشین و جانبی خودرویی ایمن می باشد.

همچنین تعداد نمایندگی ها و خدمات پس از فروش ایران خودرو به مراتب از دیگر شرکت ها بیشتر می باشد و می توان این مورد یکی از محاسن آن برشمرد.

هایما S7 بخریم یا نه
هایما S7 بخریم یا نه
هایما S7 بخریم یا نه

در پایان هایما S7 دارای کم و کاستی های بسیاری می باشد  که یکی از آن هم بازار کم رونق فروش دست دوم  آن می باشد. اما با این وجود برتری هایی نیز به دیگر رقیبان موجود در بازار دارد که از جمله ی آنها می توان به جک S5، سانگ یانگ تیوولی اشاره کرد. باز هم انتخاب خودرو به سلیقه افراد بستگی دارد و امیدواریم این مقاله برای انتخاب خودروی مورد نظر چشم شما را بازتر کند و به شما کمک کند.