هوندا آکورد خودرویی با بیش از ۴۰ سال تجربه

هوندا با تولید مدل آکورد با بیش از ۴۰ سال است که دست به تولید سدانی زده که همواره یکی از پرفروش ترین خودروهای بازار جهانی بوده است. نوآوری، راحتی ، آرامش و زیبایی و هرانچه که شما از یک خودرو می خواهید، همگی در مدل آکورد گرد هم آمدند تا شاهد خودرویی باشیم که تنها در قاره آمریکا با بیش از ۱۳ میلیون دستگاه از آن به فروش رفته است. اگرچه این روزها ذائقه ها به سمت شاسی بلندها و کراس اوورهایی مانند CR-v و HR-v رفته اما باز هم هستند کسانی که به این خودرو علاقه مندند و آن را به خودرویی پرفروش مبدل نموده است.

هوندا آکورد ۲۰۱۸ نسخه دهم این خودرو محسوب می شود و چند روزی است که وارد بازار جهانی شده است و قصد داریم این خودرو را معرفی نماییم. اولین نکته ی طراحی نمای بیرونی آن هستیم که طراحان سعی خود را به کار گرفته اند که تا از زوایای تند و تیز پرهیز کنند.

یکی از تفاوت های مشهود هوندا آکورد با نسل های قبل همین مورد است.زوایای تند و تیز به حداقل رسیده و در پشت خودرو شاهد یکدستی کامل سقف با صندوق عقب هستیم که از ویژگی های خودروهای به اصطلاح فست بک است.در نمای جلوی هوندا آکورد ۲۰۱۸ نیز طراحی عبوسی به چشم می خورد که خودرو را خشمگین نشان می دهد اما این طراحی حاکی از قدرت و صلابت آن است. همانطور که پیش تر گفته شد، با توجه به اینکه در قسمت عقب خودرو تغییرات بسیاری به چشم می خورد ایرادی که بر آن وارد است این است که افراد بلند قد در عقب خودرو در حالت نشستن با کمی مشکل مواجه خواهند شد.

هوندا آکورد
هوندا آکورد
هوندا آکورد

از مسئله طراحی خودرو که بگذریم به پیشرانه و قوای فنی این خودرو می رسیم که بر خلاف رقیب خود یعنی مزدا۶، تغییراتی را اعمال نموده است.

به همین منظور هوندا دو پیشرانه برای این مدل در نظر گرفته است که موتور اول از نوع چهارسیلندر خطی ۱۶ سوپاپه با حجم ۱٫۵ لیتراست که این موتور مجهز به سیستم توربو شارژ بوده و توان تولید قدرتی برابر با ۱۹۲ اسب بخار را داراست. موتور دوم به کار رفته در این مدل با حجم دو لیتر است که ۶۰ اسب بخار بیشتر قدرت تولید می کند و این نشان می دهد که هوندا برای ایجاد قدرت و سرعت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.سیستم انتقال قدرت نیز ۶ سرعته دستی و ۱۰ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی دنده هاست که مشتری می تواند به سلیقه ی خود انتخاب کند.

هوندا آکورد
هوندا آکورد