با عوامل مخرب گیربکس های دستی آشنا شوید

گیربکس (Transmission) یکی از اجزای اصلی خودرو می باشد و اهمیت آن کم تر از موتور نیست. دلیل اهمیت بالای آن نیز این است که: هر موتوری حداکثر دور محدودی دارد و نمی تواند بالاتر از این دور کار کند و این که هر موتوری با حداکثر دور خود، نیرو و گشتاور معینی را می تواند تولید کند.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود شما خودروی خود را به تعمیرگاه ببرید بروز مشکلات در گیربکس است که قاعدتا بدون وجود گیربکس سالم به هیچ عنوان نمی توان با خیال آسوده رانندگی کرد.  در این مقاله قصد داریم به بررسی مشکلات متعدد گیربکس ها بپردازیم.

گیربکس دستی

تعویض دنده به سختی انجام می شود:

به این صورت که شما باید انرژی مضاعفی را بابت حرکت دسته دنده و در نتیجه تعویض آن داشته باشید و به اصطلاح دنده به خوبی جا نمی افتد. از جمله عواملی که باعث بروز چنین مشکلاتی می شود:

۱-استهلاک در سیستم کلاچ به بیان ساده تر فنرهای دیسک ضعیف شده است

۲-کمبود واسکازین گیربکس و مناسب نبودن غلظت آن

چنانچه جا رفتن دنده همراه با صدای اضافی چرخ دنده باشد  این احتمال می رود که در دنده های برنجی گیربکس مشکل ایجاد شده و عملکرد آن دچار نقص شده است.

خلاص شدن:

برای بعضی از افراد این مسئله پیش آمده که در حین حرکت در حالت های مختلف گیربکس خود به خود از دنده خارج شده و خلاص می شود. علت آن می توان ساییدگی خود دنده یا سفت بودن بیش از حد اهرم های دسته دنده باشد. در این مورد ممکن است پدال کلاچ با لرزش همراه باشد.

خرابی‌های گیربکس می‌تواند چند نوع صدا تولید کند که شامل موارد زیر می شود:

صدای زوزه کشیدن:

برای یافتن علت آن باید با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرد و سپس دنده را خلاص نمود اگرکه صدای زوزه قطع شد مشکل از گیربکس است و چنانچه صدای زوزه قطع نشد ایراد از دیفرانسیل است.

سوت کشیدن و جرینگ جرینگ کردن:

علت پیدایش چنین صدایی به خشک شدن یا خرابی بلبرینگ ها بر می گردد که باعث می شود گیربکس مداوم سوت بکشد لقی محورها  نیز باعث شنیده شدن صدای جرینگ جرینگ می‌شود.

صدای درگیری دنده:

این صداهنگامی به گوش می‌رسد که سرعت دنده‌ها ‌هنگام درگیری یکسان نباشد. تنظیم نبودن کلاچ، تنظیم نبودن اهرم دسته دنده، خرابی ماهک، غلاف کشویی و برنجی‌های و یا تعویض بی‌موقع دنده و یا انتخاب دنده نامناسب با شرایط و سرعت لحظه رانندگی باعث بروز این مشکل می‌شود.  توصیه می‌شود که هنگام بررسی صداهای گیربکس، دقت کنید که صدای تولیدی چه نوع صدایی است و در کدام دنده بیشتر است. بدین ترتیب امکان یافتن بخش معیوب ساده‌تر خواهد شد.