معرفی خودروهای پیشرفته

جی ام سی سیه رادنال ۱۵۰۰

بسیاری از افراد تصور می کنند در وانت های پیکاپ نباید دنبال فناوری پیشرفته بود اما از بسیاری از پیکاپ های امروزی به اندازه هر ماشین دیگری به فناوری های پشرفته مجهز هستند و این مورد در خصوص جی ام سی سیرا دنالی ۱۵۰۰ نیز به خوبی صدق می کند. از ویژگی های قابل توجه در این ماشین می توان به پد شارژ بی سیم، سیستم های هشدار دهنده تصادف و نور بالای خودکار برای رانندگی در شب اشاره کرد. این ماشین همچنین از سیستم صوتی باوس بهره می برد که به این سیستم فعال کاهش سر و صدای کابین مجهز است. تمام این امکانات برای یک پیکاپ ۵۰ هزار دلاری که از بسیاری از پیکاپ های هم نوع خود ارزان تر است، بسیار قابل ملاحظه به نظر می رسد.

ولوو S90

ولوو ادعا می کند که سدان جدید S90 بیش از هر خودروی دیگری در جاده از فناوری بهره می برد. اگرچه ۱۰۰ درصد درستی این ادعا را نمی دانیم اما شکی نیست که S90 یکی از پیشرفته ترین ماشین هایی است که امروزه می توان سوار شد. ویژگی های ایمنی موجود در این ماشین به خودی خود قابل ملاحظه هستند و سیستم های ردیابی عابر پیاده، دوچرخه سوار و تشخیص جانوران، همچنین ترمز خودکار این ماشین که تا سرعت ۱۲۸ کیلومتر بر ساعت فعال می ماند و سیستم تشخیص لبه های جاده، همگی بخشی از ویژگی هایی هستند که این ماشین را به خودرویی رویایی بدل می کند. از دیگر ویژگی های فناورانه S90 می توان به سیستم یاری رسان پارک و چراغ های جلوی خم شو اشاره کرد.

 کانور تیبل مرسدس بنز کلاس S

کسانی که محدودیت مالی کمتری دارند ممکن است ترجیح دهند پول خود را صرف ماشینی گران تر مثل کانور تیبل مرسدس بنز کلاس S برخوردار است، بلکه از ویژگی های فناورانه زیادی نیز بهره می برد. به عنوان مثال شاسی محافظتی اتاق این ماشین را در نظر بگیرید که نامرئی است مگر آنکه تصادفی صورت بگیرد و در آن صورت در کسریی از ثانیه فعال می شود. اگر همین ویژگی، شما را چندان تحت تاثیر قرار نداده است، می توان به سیستم دید در شب، هشدار دهنده خروج از مسیر و حتی یک سیستم ردیاب ترافیک اشاره کرد که همگی به طور استاندارد در این ماشین قرار دارند

کوروت استینگری

خودوریی که مجهز به دوربین و گوپرو است کوروت استینگری است چون دیگر ماشین ها یک دوربین اکشن را ترجیح می دهند این نکته یکی از ویژگی های فناورانه جذابی است که در کوروت استینگری یافت می شود. دوربین گوپرو به راننده اجازه ضبط داده های مربوط به رانندگی خود را می دهد و شامل تنظیم های مختلف، هم برای حرکت در پیست و هم برای حرکت در جاده و بزرگراه می شود با ۷۲۰ اسب بخار نیرو به نظر می رسد امکان ضبط تجربه رانندگی واقعا ضروری باشد. همچنین یک نمایشگر ۸ اینچی در داخل کابین برای سرگرم کردن رانندگان با امکانات اپل کارپلی تعبیه شده است

بی ام دبلیو سری ۵

بی ام دبلیو ادعا می کند که مدل جدید سری ۵ به لحاظ فناوری، پیشرفته ترین خودرویی محسوب می شود که تاکنون تولید کرده است. این ادعا قابل ملاحظه ای است هر چند بی ام دبلیو می تواند به سادگی آن را اثبات کند. ماشین بازها و دوستداران گجت ها همگی عاشق بی ام دبلیو سری ۵ هستند. سیستم شناسایی چهره که توسط اپل کارپلی حمایت می شود به اندازه کافی جالب است اما ویژگی های پشترفته و شبه جیمز باندی دیگری نیز وجود دارد که از آن خودرویی متفاوت می سازد. مانند پارک خودکار ماشین در حالی که شما بیرون آن ایستاده اید همچنین یک دوربین ۳۶۰ درجه دروی آن وجود دارد که تصویر آن را می توانید در تلفن هوشمند خود مشاهده نمائید درمنار آن می توان از طریق کلید ماشین، زمانی که در خانه هستید به آن فرمان هایی صادر کنید.

رولز رویس ریث

رولز رویس ریث تقریبا ۴۰۰ هزار دلار قیمت دارد و حدود نیمی از این قیمت به خاطر نام شیک برند آن است. هر چند باقی هزینه، فناوری پیشرفته موجود در ریت و خصوصا سیستم منحصر بفرد انتقال نیروی متصل به ماهواره برای وضعیت جاده استفاده می کند و دنده ماشین را به نسبت شیب و وضعیت، تعویض می کند. این ماشین با استفاده از همین فناوری ماهواره ای می تواند وضعیت آب وهوا را برای چند ساعت آینده پیش بینی کند. این نوع فناوری با ایجاد امکان پیش بینی وضعیت جاده، مفهوم خودروهای هوشمند را به سطح جدیدی را ارتقا می دهد.

هوندا اودیسه

شاید مینی ون ها خودروهای جذابی نباشند اما شکی نیست که آنها هم در حال تبدیل شدن به خودروهایی هوشمند هستند. هوندا در آخرین نسخه اودیسه این مینی ون را به ویژگی های فناورانه زیادی مجهز کرده است تا این خودروی خانوادگی را به ارابه هوشمند و کارآمد بدل کند. این ماشین به یک دوربین سقفی مجهز است که در روز و شب ۳۶۰ درجه را برای پشت ماشین ارائه میدهد. راننده ماشین نیز می تواند برای صحبت با سرنشینان از یک میکروفن استفاده کند. در عقب اودیسه کودکان می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه هر کاری که مورد علاقه شان است، انجام دهند. قیمت این مینی ون پیشرفته ۴۵ هزار دلار است.

فورد موستانگ

در جدیدترین مدل فورد موستانگ همان طور که در نمایشگاه های اخیر خودرویی به نمایش درآمده، این خودرو عضلانی کلاسیک آمریکایی با فناوری های خیره کننده ای در هم آمیخته شده است به شکلی که پیش از آن هرگز در یک ماشین عضلانی این میزان از فناوری مشاهده نشده بود. فورد با تشخیص این نیاز برای امروزی کردن