آزمایش خودروی خودران اپل

1

کمپانی محبوب اپل که تا الان بیشتر محصولاتی مانند کامپیوتر، موبایل و …. را می شناختیم، اکنون در پی راهی برای ورود به صنعت خودروسازی است و آماده سازی خودروی خودران اپل را آغاز کرده است و هفته پیش توانست مجوز استفاده از تکنولوژی خودران را در کالیفرنیا دریافت کند.

نام شرکت اپل در بین لیست سازمان وسایل نقلیه ی موتوری کالیفرنیا در کنار ۲۹ شرکت دیگر وجود دارد، که همه ی آنها برای تست خودروهای خودران را در ایالت آمریکا مجوز لازم را دارند.

به طور دقیق هنوز این مطلب روشن نیست که اپل قصد تولید خودروهای خودران دارد یا اینکه می خواهد به دنیای خودرو نیز وارد شود.
اتومبیل های خودران را که اکثرا بدون نیاز به راننده می باشد در جاده های پیرامون منطقه معروف به “سیلیکون ولی” کالیفرنیا  به راحتی می توان مشاهده کرد.

یکی از شرایط برای دریافت مجوز ، این است که شرکت‌های سازنده آمارهای مربوط به عملکرد این فناوری از جمله دفعات نیاز به دخالت انسان به هنگام خطای کامپیوتری را به اداره راهنمایی گزارش کنند.

تمامی خودروهای خودران تنها با حضور راننده پشت فرمان اجازه ورود به خیابان را دارند. آمارها نشان داده  نیاز به دخالت راننده انسانی پشت فرمان خودروهای خودران هر هشت هزار کیلومتر یک بار اتفاق می افتد.