برلیانس C3 محصول جدید پارس خودرو

برای اولین بار بود که از برلیانس C3 یا برلیانس H320 Cross در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه خودرو شانگهای رونمایی شد.برلیانس C3  محصول جدیدی نمی باشد بلکه نسل جدیدی از Brilliance Junjie Cross است. این در حالی است که در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به علت فروش اندکی که داشت خط تولید آن متوقف شد و به همین خاطر برلیانس تصمیم گرفت نسل دوم آن را با ظاهری مطلوب تر و تجهیزاتی به روزتر به بازار معرفی کند.

طبق گفته مدیر عامل پارس خودرو به زودی C3 در بازه ی قیمتی ۵۰ تا ۶۰ میلیون در این شرکت تولید خواهد شد و در مرداد ماه به بازار ارائه خواهد شد. تنها تفاوت برلیانس C3 و برلیانس H320  مثل ساندرو معمولی با ساندرو استپ وی می باشد به این دلیل که تنها تغییر کوچکی در ارتفاع خودرو داده شده است.

C3  با پیشرانه ی ۱٫۵ لیتری و قدرت ۱۰۵ اسب بخار و همچنین گشتاور ۱۴۰ نیوتون بر متر با  امکاناتی چون سیستم تهویه هوای مطبوع، سیستم ضد سرقت، مانیتور و دوربین عقب و شیشه بالابرهای برقی و … با قیمت احتمالی بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان در بازار ایران برای رقابت با خودروهایی چون H30 cross ایران خودرو، ساندرو استپ وی سایپا و لیفان X50   پا به میدان میگذارد.