آزمایش جدیدترین وانت گروه بهمن

هفته گذشته خبرنگاران تخصصی حوزه خودرو توانسنتد اولین بررسی را از پیکاپ جدید گروه بهمن داشته باشند.

کاپرا۲ به عنوان نسخه فیس لیفت کاپرا چند هفته ای است که در لیست فروش گروه بهمن قرار دارد وطبق سابقه خوب فروش می خواهد دوباره به بازار ایران برگردد.

پیشرانه کاپرا ۲ از نوع ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر بنزینی که توسط  کمپانی میتوبیشی طراحی شده است که ۱۲۴٫۷ اسب بخار با گشتاور ۲۰۰ نیوتون متر تولید می مکند. جعبه دنده ی کاپرا ۲ از نوع ۵ دنده دستی می باشد که انتقال قدرت به نسبت خوبی داررد.با توجه وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها،می توان کاپرا ۲ را در حالت تک دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل سبک یا سنگین راند. ضریب تراکم کمتر از ۱۰ پیشرانه این پیکاپ نشان از آن دارد که می تواند سازگاری خوبی با بنزین ایران داشته باشد. همچنین تولید گشتاور حداکثری در ۲۵۰۰ دور در دقیقه یکی از ویژگی های این پیکاپ چینی محسوب می شود.

آزمایش جدیدترین وانت گروه بهمن

کاپرا۲ در بخش فاصله محوری افزایش طول را نسبت به نسخه قبلی کاپرا تجربه کرده است. این افزایش که حدود ۱۵سانتی متر اعلام می شود، در بخش اول باعث شده تا فضای بار این پیکاپ چینی بهتر از گذشته شود. با نگاهی کلی می توان به این مسئله پی برد که کاپرا۲ میان رقبا از فضای بار بیشتری برخوردار است و همین مسئله می تواند نظر مشتریان زیادی را به سمت خود بشکاند.

آزمایش جدیدترین وانت گروه بهمن

با در نظر گیری این مسئله می توان گفت که افزایش فاصله محوری در نهایت باعث بیشتر شدن طول خودرو شده است که در برخی زوایا کاپرا۲ را بزرگتر از نسخه قبلی نشان می دهد. همچنین در نظر داشته باشید که احتمالا افزایش فاصله محوری تا حدی در هندلینگ خودرو تاثیر می گذارد. این تاثیر را نمی توان در راستای بهبود هندلینگ و مانورپذیری خودرو معرفی کرد. کاپرا۲ در بخش ظاهری بیشترین تغییرات را داشته است. این پیکاپ در بخش جلویی خودرو با فیس لیفت همراه شده است و سپر، چراغ ها جلو پنجره تغییر کرده است. این تغییرات جزئی باعث شده تا کاپرا نسبت به گذشته جذابتر به نظر آید و تا حدی عضلانی بودن یک پیکاپ در نگاه اول به بیننده منتقل شود. بیشترین تغییرات ظاهری برای کاپرا۲ در بخش کابین خودرو اتفاق افتاده است. وقتی که به داخل این پیکاپ نگاه می کنید تا حد زیادی به سمت جذب سلیقه خانواده ها حرکت کرده است و امکانات بهتری نسبت به قبل در داخل آن یافت می شود. داشبورد و بسیاری از جزئیات کابین کاپرا۲ به لندمارک V7 نزدیک شده و مانیتور و کولر اتوماتیک روی آن یافت می شود. همچنین تنظیمات سیستم انتقال قدرت به چرخ ها به صورت الکتریکی قابل تغییر است. نوع تودوزی و برخی نمادهای طراحی باعث شده تا کاپرا۲ در سال ۹۶ نسبت به قبل خوش رختر و به روزتر باشد.

آزمایش جدیدترین وانت گروه بهمن