راهنمای جامع خرید خودروی کارکرده

اگر قصد خرید خودروی کارکرده دارید برای اطمینان از خریدتان پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

پیش تر برای خرید خودروی کارکرده افراد در محل های به خصوصی حاضر می شدند و بیشتر این مکان ها به عنوان پارکینگ شناخته شده اند. این محل ها عموما در روزهای جمعه دایر است و صدها خودرو برای فروش در آنجا قرار دارد به عنوان مثال در  شهر تهران، مناطقی مثل چیتگر،آیت ا.. سعیدی و خاوران برای بازدید عموم باز است اما باید دقت کرد این محل ها جای مناسبی برای دلالان محترم می باشد، این افراد عموما با تعریف و تجمید بسیار از خودروی تمیز و شسته شده می خواهند با فریب خودرو را به فروش برسانند که نباید به  آن ها دم به تله داد. همچنین در حال حاضر برای خرید خودروهای کارکرده می توان از وب سایت های معتبر که آگهی فروش خودروها در آن درج می شود استفاده نمود که این روش چند سالی است که فراگیر شده و اکثر افراد برای خرید و فروش وسایل نقلیه از آن استفاده می کنند.

پنل نمایشگاه شما محیطی امن برای خرید وفروش خودروهای کارکرده 

 زمان خریدن خودروی کارکرده این نکات را به خاطر بسپارید: 

۱-بهتر است همراه خود فردی آشنا با مکانیک و صافکاری ببرید که در بررسی خودرو بتواند شما را راهنمایی کند. هنگام بررسی خود را بدون هیچ خجالتی ماشین را واکاوی کنید به هر حال شما می خواهید مبلغی بابت آن پرداخت کنید. برای تشخیص اینکه خودرو از جلو یا عقب تصادف دارد یا نه می توانید با توجه به درزها یا شکاف های موجود در کاپوت یا صندوق عقب به این موضوع پی ببرید. همچنین توصیه می شود که پارگی صندلی ها را بررسی کنید و کفی ماشین را کنار بزنید اگر قسمتی از کف ماشین زنگ زده باشد این به آن معناست که آب به زودی به داخل ماشین نفوذ می کند.

خرید-خودروی-کارکرده
راهنمای خرید خودروی کارکرده

۲-هنگام سواری با خودروی مورد نظر ابتدا باطری را مورد بررسی قرار دهید و چند دقیقه آن را روشن نمایید ببینید موتور به سادگی روشن می شود یا نه، حتما از صفحه کلاچ مطمئن شوید، همچنین به تاریخ انقضای لاستیک ها دقت نمایید و فراموش نکنید که کولر و بخاری خودرو را چک کنید.

۳- هر راننده به طور معمول در هر سال می تواند ۱۲ کیلومتر طی کند و اگر خودرو شرکتی باشد این مسافت تا ۴۰ هزار کیلومتر عادی است. به علاوه شما می توانید از روی فرمان و سر دنده تا حدی  زیادی کیلومتر طی شده را بفهمید و هرگز بر این باور نباشید که میزان کارکرد به عنوان اصلی ترین المان برای سنجش خودروی کارکرده است زیرا که برخی افراد سودجو برای گول زدن مردم میزان کارکرد را عقب یا جلو می کنند.

خودروی-کارکرده

۴- خیلی به مشاوره ی فروشنده اعتماد نکنید. بالاخره هدف اصلی فروشنده فروختن است و در هر صورت می خواهد که  به هر نحوی که شده خودرویش را بفروشد که امکان دارد حقایقی از خودرویش را نگوید یا در هنگام تعریف کردن آن اغراق آمیز صحبت کند.

در پایان  باید این نکته را ذکر کنیم که چنانچه شما خودروی مورد نظرتان را پسندید حتما برای کارشناسی  آن اقدام نمایید و به ظاهر تمیز و بدون عیب آن اعتماد نکنید زیرا ممکن است در باطن دارای ایرادات جدی باشد و کافی است برای فهمیدن آن کمی بیشتر دقت نمایید.