مقایسه بین سراتو سایپایی و مزدا ۳

سراتو و مزدا ۳ هردو  دارای محبوبیت بالایی در سطح جهان می باشند که در کشورمان نیز مونتاژ می شوند و در یک کلاس خودرویی می باشند.

 

نمای ظاهری مزدا ۳  توسط خطوط ، شکستگی و طراحی مناسب و هماهنگ،  باعث شده این خودرو اسپرت و جذاب به نظر بیاید. همچنین مواد به کار رفته در فضای داخلی  آن  کاملا مرغوب بوده و دارای بالاترین کیفیت می باشد. این خودروی جذاب و اسپرت دارای موتور چهار سیلندر با حجم ۲ لیتر می باشد که این پیشرانه توانایی تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت  و ۱۸۷ نیوتون متر گشتاور را دارد، جعبه دنده ی مزدا ۳ ، ۵ سرعته و از نوع شیفت ترونیک می باشد. یکی از نقاط قوت قوت مزدا ۳ عملکرد عالی گیربکس آن می باشد که موجب شده شما حین رانندگی با آن کاملا احساس آرامش و لذت را تجربه نمایید. از تجهیزات و امکانات رفاهی مزدا می توان به سیستم پایداری دینامیکی ، چرخش چراغ های جلو در پیچ، سیستم تهویه مناسب و سیستم صوتی خوب، اشاره نمود .ناگفته نماند که مزدا ۳ ضعف هایی نیز دارد که شاید بارزترین آن تنگی فضای ردیف صندلی های عقب و کمیاب بودن لوازم یدکی باشد .مزدا ۳  از لحاظ قیمتی کمی بالاتر از سراتوی سایپایی است  ولی در مقابل کیفیت مواد استفاده شده در آن بهتر می باشد.

مقایسه بین سراتو سایپایی و مزدا 3

نمای ظاهری سراتو دارای هماهنگی و جذابیت در عین سادگی می باشد و همچنین  اجزای داخل کابین نیز بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسد. هرچند که سراتوی سایپا نسبت به مدل وارداتی از لحاظ کیفیت و مرغوبیت دارای افت بوده است بدین گونه که کیفیت مواد استفاده شده در داخل کابین متوسط بوده زیرا در اکثر نقاط پلاستیک های خشک استفاده شده است.در عوض فضای سراتو بزرگ و جادار بوده و سرنشینان در کاملا احساس راحتی می کنند.سراتوی سایپایی با موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر می تواند قدرتی به اندازه ۱۵۶ اسب بخار و ۱۹۴ نیوتون بر متر گشتاور تولید کند و نیز برای انتقال قدرت از یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک استفاده شده است.چند نمونه از  مزیت های سراتو فرمان نرم و اسپرت آن میباشد که باعث شده راننده از سواری آن احساس لذت کند. در مجموع سراتو سایپا  نسبت به قیمتی که دارد مناسب بوده است و  نقصی که بر آن می توان گرفت از نظر امکانات و تجهیزات است که به مراتب پایین تر از مزدا ۳ می باشد.

مقایسه بین سراتو سایپایی و مزدا 3