رقابت بین سه کراس اوور کوچک ژاپنی

با توجه شرایط کنونی که بازار کراس اوورهای کوچک بسیار داغ شده  هر شرکتی قصد دارد محصول جدیدی در این کلاس خودرویی عرضه کند.خودروهای چون رنو کپچر، سانگ یانگ تیوولی، نیسان جوک، تویوتا CH-R و اخیرا هوندا HR-V  برای رقابت با یکدیگر آماده اند.

رقابت بین 3 کراس اوور ژاپنی

تویوتا CH-R  

تویوتا CH-R به تازگی وارد بازار جهانی شده است  و کشور ما نیز جزء اولین بازارهاست که پذیرای این خودرو بوده است. تویوتا CH-R برای اولین بار در نمایشگاه خودرو تهران بوسلیه شرکت ایرتویا معرفی شد. این خودرو با دو پیشرانه ی ۱٫۲ لیتری توربوی ۱۱۵ تا ۱۲۰ اسب بخار به بازار ایران می آیدو نسخه ی هیبرید آن نیز به پیشرانه ی ۱٫۸ لیتری با قدرت ۱۲۳ اسب بخار مجهز می باشد.با توجه به اینکه تویوتا CH-R از لحاظ کیفیت نسبت به رقبای خود یک سر و گردن بالاتر است اما باز هم نسخه ی کم آپشن و پایه ی آن از خودورهایی چون نیسان جوک و هوندا HR-V بالاتر است و در بازار ایران نزدیک به ۲۰۰ میلیون قیمت دارد که اکثر خریداران خودرو ترجیح می دهند که با توجه به قیمت بالای آن خودروی دیگری را انتخاب کنند  . از جمله معایبی که می توان به این خودرو گرفت قیمت بالا و شتاب پایین آن است.

رقابت بین 3 کراس اوور ژاپنی

نیسان جوک

جوک اسپرت به عنوان چالاک ترین عضو این رقابت شناخته شده است. جوک با موتور ۱٫۶ لیتری توربو همراه با گیربکس  ترونیک توانایی تولید ۱۹۰ اسب بخار قدرت را دارد.طراحی ظاهری خاص نیسان جوک می تواند برای هر کسی جذاب نباشد اما به هر حال این ظاهر غیر متعارف هم می تواند بسیاری از افراد را به  سمت خود بکشاند . نیسان جوک با توجه به اینکه فضای بار نسبتا کوچکی دارد برای افردای که قصد مسافرات های طولانی دارند شاید مناسب نباشد اما  توانسته در ماه های اخیر در جاده های کشور  جواب خود را به خوبی  پس دهد. به هر حال انتظار بیشتری از امکانات و تجهیزات این خودرو می رود.از جمله ایراداتی که به تجهیزات رفاهی به کار برده شده در نیسان جوک می توان وارد نمود دوربین ۳۶۰ درجه ی آن است که  با توجه به اینکه دقت  بالایی دارد اما وضوح چندانی ندارد. در عوض یکی از بهترین ویژگی های نیسان جوک سیستم امنیتی آن است که بسیار به روز می باشد برای مثال رادار خطی و نقطه کور جوک اسپرت دقیق ترین عملکرد را داراست و فناوری آن از تمامی رقبا متمایز می باشد.

رقابت بین 3 کراس اوور ژاپنی

هوندا HR-V

جدیدترین محصول گلرنگ موتور هوندا HR-V ، کراس اوور کوچک در بازه ی قیمتی ۱۴۰ میلیون تا ۱۷۰ میلیون  به زودی وارد کشور خواهد شد.این خودرو با پیشرانه ی ۱٫۵ لیتری و قدرت ۱۲۹ اسب بخاری با گیربکس CVT برای رقابت با نیسان جوک و تویوتا CH-R پا به میدان گذاشته اشت . در نمای ظاهری این خودرو با توجه به اینکه بسیار ساده و سطح پایین است در رقابت حرفی برای گفتن نخواهد داشت اما از لحاظ کیفیت، فضای بار و تجهیزات و هندلینگ و سواری  در بالاترین سطح قرار دارد و می توان گفت از دو رقیب بهتر عمل خواهد کرد.

پارامترهای مورد بررسیاولدومسوم
کیفیتتویوتا CH-Rهوندا HR-Vنیسان جوک
طراحیتویوتا CH-Rنیسان جوکهوندا HR-V
قدرت و شتابنیسان جوکهوندا HR-Vتویوتا CH-R
امکانات رفاهیتویوتا CH-Rنیسان جوکهوندا HR-V
امکانات ایمنینیسان جوکتویوتا CH-Rهوندا HR-V
پایداری و فرمان پذیریهوندا HR-Vتویوتا CH-Rنیسان جوک
قالبیت حرکتینیسان جوکهوندا HR-Vتویوتا CH-R
فضای کابین و بارهوندا HR-Vتویوتا CH-Rنیسان جوک
ارزش خودر در ایران نسبت به قیمت جهانینیسان جوکهوندا HR-Vتویوتا CH-R