معرفی خودروی بسترن B30

فاو بسترن B30 از خودروهایی است که گروه بهمن و شرکت کروز مدتی است که  آن را مورد بررسی قرار داده و در مدت زمان کوتاهی این خودرو را  با پلاک آزمایش فنی در جاده های کشور تست کرده اند. اکنون شنیده ها حاکی از آن است که گویا گروه بهمن در حال آماده سازی خط تولید برای مونتاژ این محصول در کنار بقیه ی خودروها است.  گروه بهمن به تازگی بسترن B30 را برای بررسی و امتحان به ایران آورده است.

در طراحی خارجی از قسمتی  که بیشترین جذابیت را به خودرو بخشیده می توان قسمت جلو را با کاپوتی برجسته و جلوپنجره کرومی براق برشمرد.

به عبارتی در طرح کلی این خودرو در بعضی از قسمت ها بسیار زیبا و جذاب بوده و در بعضی قسمت ها تا میزان قابل توجهی بسیار معمولی و ساده به نظر می رسد.

طراحی داخلی این خودرو از قالب ساده ای برخودار می باشد و در بیشتر موارد از پلاستیک های ساده و ازران قیمت استفاده شده است . فضای کابین برای چهار سرنشین و به همراه کودک نسبتا مناسب می باشد.فضای صندوق با ظرفیت ۴۸ لیتری تا حد بسیار زیادی به خوبی ارزیابی شده است.

بسترن B30‌ دارای موتور ۱٫۶ لیتری ۴سیلندر ۱۶ سوپاپ VCT می باشد و قدرتی معادل ۱۰۷ اسب بخار و ۱۵۵ نیوتون متر گشتاور  است که با یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک یا ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود که می‌تواند اتاق ۱۲۷۰ کیلوگرمی را حرکت دهد.این خودرو از فرمان برقی بهره می برد و لاستیک‌های ماشین روی رینگ ۱۶ اینچی نصب شده‌اند . مصرف سوخت این ماشین به طور ترکیبی حدود ۶٫۷ لیتر و موتور بر مبنای استاندارد یورو۵ طراحی شده است.

بسترن B30 با طرح ساده و المان های جوان پسند با قیمتی نزدیک به ۶۰ میلیون تومان برای رقابت با خودروهایی چون دنا پلاس, ام وی ام ۵۵۰ اتوماتیک و جک J5  آماده است.