بررسی مهم ترین ویژگی ها برای خرید خودرو

امروزه تکنولوژی ساخت خودروها به سمت مجموعه ای از فناوری های پیشرفته در حرکت است. طبق پژوهش های موسسه تحقیقاتی چیپ کار اینشورنس، اکثر افرادی که برای خرید خودرو  اقدام می کنند برایشان ویژگی هایی چون امنیت و تکنولوژی اهمیت بیشتری دارد .هرچند که این بررسی ها در مقیاس کوچکتر انجام شده اما نتایج بدست آمده جالب می باشد.

هر شرکت کننده طبق اولویت های خود به گزینه های مورد نظرش در مقیاس یک تا پنج امتیاز می دهد تا مشخص شود مشتریان کدامیک از ویژگی ها را بیشتر می پسندند.

۱-ایربگ های جانبی

در میان گزینه های بسیار، تکنولوژی و فناوری های نوین در خودرو ایربگ جانبی از نگاه شرکت کنندگان بیشترین اهمیت را دارا می باشد. مشتریان حاضرند هزینه ی بیشتری را برای داشتن این گزینه پرداخت کنند . بنابراین وجود ایربگ های جانبی بدون در نظر گرفتن سن یا محدوده ی جغرافیایی برای تمامی گروه ها حائز اهمیت است.در نتیجه خریداران مایلند این تکنولوژی را داشته باشند تا با آسودگی بیشتر رانندگی کنند و در زمان بروز تصادف سپری نرم برای محافظت از خودشان داشته باشند.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۲-پورت USB

محبوبترین گزینه در میان گزینه های مورد علاقه خریداران خودرو، ورودی USB می باشد که یکی از اساسی ترین ملزومات سامانه های هوشمند امروزی به حساب می آید.امروزه فندک های سیگار که  پیش تر به عنوان شارژر مورد استفاده قرار می گرفت، دیگر کاربرد چندانی ندارد و خودروها به یک یا چند ووردی USB مجهز شده اند.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۳-کروز کنترل

کروز کنترل یکی از محبوب ترین آپشن های به کار رفته در خودروها به حساب می آید و برای بیشتر خریداران  مهم است که این تکنولوژی را در خودرویشان داشته باشند.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۴-سامانه هشدار نقاط کور

امروزه در میان حسگرها و رادارهای مختلف به کار رفته در خودروها، سیستم هشدار نقاط کور می تواند گزینه ای برای انتخاب خریداران باشد به این دلیل که هنوز نقاط کوری برای رانندگان حین حرکت وجود دارد.این تکنولوژی به صورت است که به محض قرار گرفتن خودرو در نقاط کور نماد گرافیکی روی آینه های جانبی قرار می گیرد.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۵-ترمزهای خودکار در مواقع لزوم

اکثر خودروهای امروزی به ترمزهای هوشمند مجهز می باشند که با شناسایی موانع یا افراد به راننده هشدار داده و اگر واکنشی از سوی راننده شکل ندهد، خودرو را به صورت خودکار متوقف خواهد کرد. این گزینه از چنان اهمیتی برخوردار است که سازمان ایمنی بزرگراه ها و اداره ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا آن را در اولویت های خود برای طبقه بندی خودروها لحاظ کرده است.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۶-دوربین های دید عقب

این گزینه به این دلیل که ایمنی خودرو با نمایش مورادی که در پشت خودرو قرار دارد ، افزایش می یابد، جزء امن ترین گزینه های موجود درتکنولوژی خودروهای امروزی قرار می گیرد.وجود دوربین های عقب در خودروها باعث افزایش اندک قیمت می شود.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۷-لامپ های مه شکن جلو

این گزینه به اندازه ی  دیگر گزینه ها پیشرفته به نظر نمی رسد اما مورد پسند بسیاری از خریداران می باشد.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۸-ترمزهای خودکار اضظراری عقب

زمانی که خودرویتان به این فناوری مجهز شده باشد در حین حرکت معکوس و با توجه به تشخیص موانع یا کودکان، خودرو را متوقف می کنند.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۹-حسگرهای پارک عقب

این حسگر با تولید صدا به راننده هشدار می دهد که موانع موجود نزدیک شده اند یا اینکه موانع با چه فاصله ای در پشت خودرو قرار دارد.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو

۱۰-سیستم هشدار برخورد از جلو

یکی از پرطرفدارترین گزینه های موجود در این لیست، که در خودروهای پیشرفته از برخورد خودرو با اتومبیل جلویی یا موانع جلوگیری خواهد کرد. این سیستم با ارسال هشدارهایی که عموما به صورت صدا می باشند به راننده اعلام می کند که در آستانه تصادف از ناحیه جلوی خودرو است. این مورد به توقف خودرو منجر نخواهد شد.

بررسی برترین ویژگی های برای خرید خودرو