کانسپت جنسیس GV80 شاسی بلند لوکس

برای نخستین بار است که جنسیس برای ساخت خودروی شاسی بلند علاقه مند شده است. کمپانی کره ای جنسیس با ارئه کانسپت جنسیس GV80  که در کلاس شاسی بلندها می باشد، در نمایشگاه خودروی نیویورک این خودرو را در معرض دید همگان قرار داده است.

در نام گذاری این کانسپت، از استراتژی جدید استفاده شده است. جنسیس GV80 که حرف G آن نشان دهنده ی برند جنسیس (Genesis)، حرف V برگفته از (SUV) و در انتها عدد ۸۰ هم به مدل های مختلف محصول مرتبط است.

جنسیس برند لوکس شرکت هیوندای، تا سال ۲۰۲۰ میلادی قصد دارد خط تولید ۶ خودروی جدید را راه اندازی کند گفتنی است که این خودرو از سوخت هیدروژنی بهره می برد.

جنسیس رقابت با BMW X5 که در کلاس شاسی بلند متوسط نیز می باشد، را  در برنامه خود دارد. جنسیس قصد تولید یکی دیگر از خودروهای شاسی بلند را دارد که کمی کوچکتر از GV80 می باشد و برای رقابت با BMW X3 به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

طبق گفته های جنیسیس ، احتمال عرضه خودروی GV80 تا دو سال آینده بسیار بالاست که تا آن موقع نسخه سدان خود یعنی G70 را به بازار عرضه کرده است.

متاسفانه جنسیس به ارائه همین توضیحات کم بسنده کرده و با توجه به مفهومی بودن طرح خودرو، به نظر می رسد هرگز نتوان GV80 را در خیابان های جهان دید. طبق تصاویری که از آن منتشر شده نشان دهنده رویکرد هیوندا و جنسیس در آینده خواهد بود. GV80 یک شاسی بلند اشرافی به حساب می آید که طراحی داخل آن شاهد به کارگیری طیف بزرگی از گجت ها و امکانات رفاهی می باشد. از جمله این موارد می توان به نمایشگر خمیده ۲۲ اینچی OLED در پنل مرکزی و حذف تقریبا تمامی کلیدها و دکمه های روی کنسول جلو و داشبورد اشاره کرد.