چه کنیم تا پشت فرمان حرفه ای تر باشیم!!

قیمت قطعات یدکی و اجرت تعمیرات خودرو به قدری بالاست که کمی دقت در نگهداری خودرو و توجه بیشتر به سلامت آن می تواند صرفه جویی قابل توجهی را در هزینه های خانواده ایجاد نماید. متاسفانه اشتباهاتی  بین برخی رانندگان رایج است که شاید به چشم نیایند اما در دراز مدت عمر خودرو را کاهش داده و زمان تعمیرات را جلو می اندازد. در این مطلب به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

گرم کردن موتور در حالت درجا

اولین مورد در نگهداری خودرو این است که برای شروع حرکت در اولین استارت روزانه،  پس از استارت تنها یک تا دو دقیقه اجازه دهیم موتور و روغن موتور کمی کار کند و دور موتور پایین بیاید، سپس ادامه مراحل گرم کردن را در حرکت و با سرعت کم انجام دهیم. مزیت دیگر  این کار گرم شدن همزمان جعبه دنده و سایر قطعات خودرو است. افرادی که در پارکینگ به مدت طولانی برای گرم شدن موتور صبر می کنند چیزی جز افزایش مصرف سوخت، آلودگی هوا و بالا رفتن  استهلاک قطعات خودرو عایدشان نمی شود. نکته دیگر پرهیز از حرکت سریع و پر شتاب بالافاصله پس از روشن کردن  موتور است، حتی اگر اتومبیل را تازه خاموش کرده باشید و موتور گرم باشد باید چند ثانیه مهلت دهید تا روغن به تمامی قطعات موتور برسد. ضمنا گرم کردن خودرو ربطی به دمای هوا ندارد و در همه فصول باید مراقب این امر مهم باشیم.

پشت فرمان حرفه ای تر باشیم

تکیه پای چپ به پدال کلاچ حین حرکت

نگه داشتن یا تکیه وزن پا بر روی پدال کلاچ هنگامی که با خودرو در حال رانندگی هستیم، باعث خرابی در قطعاتی مثل بلبرینگ کلاچ، دیسک و صفحه کلاچ خواهد شد. این کار باری مضاعف را به سیستم تحمیل می کند و باعث می شود عمر قطعاتی مثل دیسک و صفحه کلاچ کاهش می یابد. قابل ذکر است که با خرابی هر کدام از این قطعات لازم است کل کلاچ و گیربکس باز شودکه به طور میانگین ۳۰۰ هزار تومان خرج هزینه به بار خواهد آورد.

نگه داشتن پدال ترمز هنگام عبور از سرعت گیر و دست اندازها

هرچه از روی دست اندازها آهسته تر رد شویم خودرو آسیب کمتری خواهد دید. اما این به معنی نگه داشتن پدال ترمز تا آخرین لحظه عبور از سرعت گیر نیست، بلکه باید قبل از دست انداز یا سرعت گیر، سرعت خودرو را کم کرده و در لحظه عبور از آن پدال ترمز را رها کنیم. چرا که تا وقتی که در حال ترمز گیری هستیم بیشتر وزن خودرو به سمت چرخ های جلو متمایل می شود  و اگر در این حین به  دست انداز و سرعت گیر برخورد کنیم فشاری مضاعف بر روی فنر و کمک فنر، جلوبندی و سیستم تعلیق وارد خواهد شد. این کار در صورت تکرار، تنش وارد شده به قطعات را افزایش داده و عمر آنها را به شدت کم می کند.

پشت فرمان حرفه ای تر باشیم

معکوس کشیدن در سرعت های بالا

 مورد دیگری که در نگهداری خودرو باید به خاطر داشته باشید این است که اعمال دنده معکوس در سرعت های بالا به نحوی که پس از کاهش دنده دور موتور به طور ناگهانی افزایش یابد بسیار برای موتور و جعبه دنده خودرو مضر است. این عمل احتمال پاره شدن تسمه تایم، خرد شدن جعبه دنده و استهلاک زود هنگام صفحه کلاچ را به همراه خواهد داشت. پس لازم است همواره از خودرو به درستی استفاده نماییم و توقع یکی خودروی مسابقه را از آن نداشته باشیم!!!

خنک کردن موتور پس از مسیرهای طولانی

توصیه می شود قبل از خاموش کردن موتور نگاهی به آمپر آب بیاندازید و اگر فن دور تند رادیاتور روشن است کمی صبر کنید تا خاموش شود. خاموش کردن موتور در حالی که داغ کرده باشد بسیار مضر بوده و موجب استهلاک قطعات موتور می شود.از طرفی در این کار افراط هم جایز نیست چون باعث افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا و استهلاک سیستم اگزوز خواهد شد.