مقایسه H30 کراس و چانگان CS35

طراحی بدنه این خودرو با کاپوت کشیده در کنار چراغ های حجیم باعث بزرگ تر جلوه کردن این خودرو می شود که این خود تاثیر بسزایی در اندازه آن داشته است طوری که زمان نشستن در خودرو فضای باز بیشتری مشاهده میشود. H30 کراس از ارتفاع بیشتری نسبت به دیگر رقیبان برخوردار است.
جذاب ترین بخش در طراحی خارجی H30 کراس را نمای عقب این خودرو می توان دانست که چهره ی اسپرت و قابل قبول تری را به آن بخشیده است.
وقتی که وارد خودرو می شوید و داخل کابین می نشینید کیلومتر شمارها و آمپرها را می بینید که به نوعی از طراحی مهیجی برخوردار است. در بالای کنسول میانی مانیتور کوچک وجود دارد که اطلاعات سفر در آن نمایان است .از جمله امکانات رفاهی که خریداران را به H30 cross مشتاق تر می کند ، می توان به موارد زیر اشاره نمود: سانروف برقی، سنسور پارک، سیستم تهویه هوا مطبوع اتوماتیک، صندلی های عقب تاشو
H30 کراس از یک موتور ۴ سیلندر با حجم ۱٫۶لیتری بهره می برد که می تواند ۱۰۵ اسب بخار قدرت تولید کند، با گشتاوری معادل ۱۴۲ نیوتون بر متر  با حداکثر سرعت ۱۸۳کیلومتر بر ساعت می باشد.

نمای بیرونی چانگان CS35 با هماهنگی مناسب جلو پنجره با چراغ های جلو، که توجه بسیاری را به خود جلب می کند و می توان گفت یکی از دلایل پرفروش بودن این خودرو را نمای بیرونی آن می توان شمرد.خطوطی که روی این بدنه نمایان است این خودرو را عظلانی تر نشان می دهد. نمای داخلی که از طراحی نسبتا ساده ای برخوردار است. موارد قابل ذکر در نمای داخلی عبارتند از: غربیلک فرمان، دو کانال بزرگ تهویه‌ی هوای موجود در بخش میانی کنسول و …. این خودروی کراس اوور فضای داخلی نسبتا بزرگی ندارد و فضای مناسبی برای خانواده ای ۴ نفری است.سایپا مدل اتوماتیک چانگان CS35 را با تجهیزات مناسبی به بازار ارائه کرده است که می توان به مواردی همچون کامپیوتر اطلاعات سفری، سانروف، صندلی راننده با امکان تنظیم شش جهته‌، آینه‌های جانبی برقی، سنسور پارک دنده‌عقب و سیستم کروز کنترل اشاره نمود. 

چانگان CS35 در مدل اتوماتیک  از موتوری  ۴ سیلندر  با حجم  ۱٫۶ لیتری بهره می برد که می تواند قدرتی معادل ۱۲۳ اسب بخار با  حداکثر گشتاور ۱۶۰ نیوتون بر متر و حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت تولید کند.