مقایسه جکS5 و هایما S7

جک S5 در نماهای مختلف شبیه هیوندای توسان و برخی محصولات آئودی و فولکس‌واگن است. نمای جلوی خودرو با جلو پنجره خشن‌تری همراه است. این جلو‌پنجره رنگ مشکی براق دارد و در دو بخش بالا و پایین نقره‌ای و براق است. همچنین فرم سپر جلو تغییر کرده است. همین تغییر شکل باعث شده است قالب مه‌شکن هم تغییر کند و در به صورت فابریک بالای چراغ‌های LED در نقش دِی‌لایت ظاهر شود. استارت زدن S5 اتوماتیک با دکمه انجام می‌شود و قالب سوئیچ اسپرت و فضایی دارد. این سوئیچ یا هندست، سفید یک پارچه است و دکمه‌های یک‌تکه به هم متصل شده‌اند. دوربین دنده عقب به صورت فابریک روی خودرو مورد بررسی وجود داشت و مانیتور وسط خودرو بسیار با کیفیت است. دسته دنده شکل ساده و متعارفی دارد و در بخش حالت‌های انتخابی، گزینه اسپرت و تعویض دنده دستی هم دیده می‌شود و همچنین دارای ترمز پارک برقی است که پنلی مجزا زیر محفظه دسته‌دنده دارد
حداکثر قدرت این خودرو ۱۷۴ اسب بخار در دور موتور ۵۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. جک S5 اتوماتیک گزینه ای مناسب در بین خودروهای زیر ۱۰۰ میلیونی به حساب می آید.

مقایسه جکS5 و هایما S7

دراولین برخورد با هایما S7 چیزی که جلب توجه می کند ابعاد بزرگش است و طراحی این خودرو در کنار رینگ های ۱۷ اینچی و لاستیک های فاق بلند و ارتفاع زیاد کف اتومبیل با زمین، کاملا پخته و خوب به نظر می آید.  

این خودرو در اصل کیفیت ساخت پایینی دارد و در بعضی نقاط در طراحی خارجی فاقد هماهنگی است. اما با این وجود در بخش طراحی خارجی می توان رتبه ی آن را  قابل قبول ارزیابی کرد.

طراحی کابین هایما S7 با  وجود یک نمایشگر ۷ اینچی در وسط و دریچه های کشیده در طرفین  وجه تشابهی  با محصولات کره ای خواهد داشت. وجود آپشن های بسیار باعث شده فضای داخلی این خودرو مدرن به نظر رسد و ترکیب رنگی گوناگون روکش های صندلی و رودری ها توانسته تا حدودی نمای پلاستیکی کابین S7 را پوشش دهد.

 از موارد قابل ذکر در تجهیزات ایمنی و رفاهی این خودرو، کیسه هوای راننده و سرنشین کناری و ایربگ های جانبی، ترمز ضد قفل ABS، ترمز کمکی BASS ، پایدار کنترلی ESP می توان نام برد.

هایما S7 از پیشرانه ی ۲ لیتری که قدرتی معادل ۱۴۸ اسب بخار و ۱۸۰ نیوتون متر گشتاور برخودار است  و در رنج قیمت ۸۰ تا ۹۰ میلیون به بازار عرضه می شود.

 با توجه به کیفیت نسبتا پایین، شتاب گیری اندک و ناشناخته بودن هایماS7 ،  جک S5  (مقایسه جکS5 و هایما S7) گزینه مناسب تری برای خرید می باشد.