هوندا HR-V به زودی در راه بازار ایران

هوندا HR-V در راه بازار ایران

طبق آخرین اخبار شرکت گلرنگ موتور توانسته مجوز واردات برای کراس اوور HR-V را بدست آورد. طبق آخرین اخبار بدست  آمده تابستان امسال خیابان های کشور میزبان این کراس اوور جذاب  ژاپنی خواهد بود. هوندا HR-V  جزء کلاس مینی شاسی ها محسوب می شود، بنابراین این خودرو رقیب خودروهایی چون، نیسان جوک، تویوتا C-HR ، سانگ یانگ تیولی، رنو کپچر خواهد بود، هرچند که این خودرو از لحاظ ابعاد بزرگتر از رقبا است.

نسل کنونی HR-V همچون اکثر محصولات هوندا دارای طراحی نسبتا ساده ای می باشد و شاید تنها تفاوت آن با سایر رقبا در نمای داخلی، شکل خاص داشبورد و دریچه ی سیستم تهویه مطبوع  باشد.

نسخه ی وارداتی هوندا HR-V دارای پیشرانه ی ۱٫۵ لیتری  میباشد که توانایی تولید ۱۳۰ اسب بخار قدرت  و ۱۵۵ نیوتون بر متر گشتاور دارد. جعبه دنده ی آین خودرو از نوع CV-T می باشد که طبق پیشرانه و سیستم انتقال قدرت شتاب صفر تا  ۱۰۰ به ۱۱٫۲ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت می باشد. تا کنون مشخص نشده که این خودرو با چه امکاناتی وارد کشور خواهد شد به هر حال از جمله امکانات و تجهیزات به کار رفته در آن می توان به وارد زیر اشاره نمود: مسیریاب، دوربین های کنترل نقطه کور، دکمه استاتر، پارک برقی، سیستم پایداری، چراغ های روشنایی در روز

هوندا HR-V در راه بازار ایران

ناگفته نماند که این خودرو با توجه به استحکام کابین و ۶ ایربگ توانسته ۵ ستاره ایمنی را از NHTSA (سازمان امنیت ترافیک بزرگراه) را کسب نماید.

قیمت این خودرو بر پایه ی ۱۹۵۰۰ دلار تعیین شده است که با ورود آن در بازار ایران می توان حدود قیمتی ۱۳۵ تا ۱۵۵ میلیون را تخمین زد.