چیزهایی که باید قبل از خرید خودروی الکتریکی بدانید

محدوده ی ایستگاه شارژ

در کشورهای کوچک و در اطراف شهرها محدوده مورد بحث نیست اما با افزایش حمل و نقل، تعطیلات و مسافرت های طولانی مدت محدودیت خودرو و ایستگاه ها می تواند مهم باشد. امروزه خودروهای الکتریکی قادرند با یک بار شارژ مسافتی تا چد کیلومتر را نیز بپیمایند. تراکم ذخیره سازی بنزین، دسترسی جهانی و سرعت در محدوده اضافی سوخت گیری سریع، مزیت بزرگی برای خودروهای سوختی است.خودروهای برقی با تکنولوژی کنونی نمی توانند در این مورد با آنها رقابت کنند.

خدمات

خودروهای بنزینی به خوبی جا افتاده اند. تعمیر و نگهداری خودروهای بنزینی در اصل بسیار ساده تر از سرویس دهی وسایل نقلیه مبتنی بر موتور درون سوز است. به این دلیل که سیستم ها به لحاظ ذاتی به ندرت قابل  تعمیر هستند، بنابراین در زمان خرابی قطعه به عنوان یک ماژول جایگزین خواهد شد. خودروهای الکتریکی معمولی متشکل از  یک مدار DC با چند صد ولت می باشد که اینورتر آن را در اختیار  دارد و به در چند فاز به موتور منتقل می کند. این سیستم برای تعمیر، قابل حمل است یعنی این تعمیرات را می توان را خارج از گاراژ نیز انجام داد. مشکل منبع تغذیه (باتری، برق الکترونیک، موتور یا سیم کشی) و جایگزینی ماژول شکسته کاری است یک مکانیک شایسته باید انجام دهد. تولید کنندگان برای باز کردن کانال های خدمات خود باید مکان هایی را تاسیس کنند. زیرا نبود نمایندگی و مکان مناسب برای تعمیر خودرو و در دسترس نبودن آنها در همه مکان ها می تواند واقعیت خودروهای الکتریکی را با شکست رو به رو کند.

دوره های مالیاتی

در بسیاری از کشورها، صاحبان خودروهای الکتریکی در صورت خرید ماشین یا در طول عمر خودرو، مالیات قابل توجهی را پرداخت نمی کنند. کاهش یا حذف مالیات یک مشوق خوب برای تغییر است اما در دراز مدت این سیستم باقی نخواهد ماند.دلیل این امر بسیار ساده است، دولت پرداخت مالیات را برای خود خنثی می کند. فرآیند تغییر از خودروهای بنزینی به سمت برقی به آهستگی صورت می گیرد و این امر باید تعادل خود را حفظ می کند. دولت برای این منظور بخش مالی قابل توجهی را به آن اختصاص دهد.البته در دراز مدت این هزینه ها کاهش خواهد یافت. با همه مشکلات و نواقص امید به داشتن خودروهای بهتر و کاهش هزینه ها یک انگیزه اقتصادی برای تغییر به برق وجود دارد. فناوری های در دست توسعه (نظیر باتری ها و موتور الکتریکی) می تواند حضور این خودروها را به واقعیت نزدیک تر کند.

برخی از راه حل های ممکن

برخی از مشکلات در زمان مشخص حل خواهند شد(به خصوص زیر ساخت ها و مسائل مربوط به تولید برق) اما رفع برخی دیگر احتمالا چند دهه طول خواهد کشید. بنابراین اعمال تغییرات گسترده در چند سال اخیر ممکن نیست. تغییرات بسیاری با نوآوری در تکنولوژی می تواند این امر را ممکن سازد به خصوص در مورد باتری ها. یک راه حل ترکیبی را می توان  برای نزدیک شدن به این هدف پیشنهاد داد. در این روش یک دستگاه تولیدی کوچک برق که با سوخت (ترجیحا گاز) کار می کند، انرژی لازم برای ایستگاه را تامین می کند.این یک روش میانی در صورت نبود زیر ساخت پیشنهاد می شود اما ممکن است به افزایش قیمت ها منجر شود.این روش نیاز به ابتکارات زیادی دارد.در برخی موارد ممکن است یک واحد تولید برق برای موارد اضطراری در نظر گرفته شود. انگار یک موتور بنزینی را به وسیله ی نقلیه خود اضافه کرده باشید.وجود یک واحد تولید برق محلی در اوج بار می تواند کمک کند. در بلند مدت زیر ساخت ها با تقاضای افزایش حمل و نقل برق رشد خواهند کرد، امیدواریم فناوری باتری هنوز باتری هنوز در پایان توسعه آن نباشد و زمان شارژ به حد معقولی کاهش یابد.اگر خودروهای الکتریکی در محدوده ی حرکتی ۸۰۰ کیلومتری با قیمت مناسب مقرون به صرفه باشند، شارژ مجدد می تواند یک شبه به طور کامل انجام شود کامل انجام شود و بخش بزرگی از مشکل نوسانات دامنه برق به سادگی از بین می رود. خدمات تاکسی، رفت و آمد، حمل و نقل محلی و غیره برای خودروهای الکتریکی امروز مورد استفاده خواهد بود.