دلایل محبوبیت خودروهای کره ای

در بازار خوروهای خارجی ایران هیوندای و کیا از بیشترین فروش برخوردار است و تقریبا نزدیک به ۷۰% واردات در اختیار خودروهای کره می باشد. اما در سایر نقاط دنیا بدین گونه نمی باشد.

خودروهای کره ای در ایران انواع گوناگون آپشن های دستی داشته و قابلیت این را دارند که که به صورت غیر کارخانه ای انوع آپشن ها را روی آن نصب کرد که در کنار بازار پر رونق دست دوم، خریدار وطنی را به سمت خود جذب می کند، البته این محبوبیت شامل همه ی مدل های این خودروها نشده و محصولاتی چون: هیوندای سنتنیال، جنسیس سدان و کوپه، کیا سول و کارنز آن چنان که باید در بازار جا نیفتاده است.

photo_2017-04-17_12-44-20

هیوندای به مجموعه‌ای از کارخانجات و سازمان‌های مرتبط با آن اطلاق می‌شود که توسط چونگ جو-یونگ از کره ی ‌جنوبی بنا شده‌است. نخستین کمپانی هیوندای در سال ۱۹۴۷ میلادی بعنوان یک کمپانی ساختمانی تاسیس شد و در نهایت مجموعه ی هیوندای تبدیل به بزرگترین کمپانی زنجیره‌ای کره ی جنوبی شد.

هیوندای هر ساله چیزی حدود ۴۰% محصولاتش را در داخل کره می فروشد که سال گذشته ۶۸۵ هزار دستگاه بوده است.

شرکت هیوندای سالانه چیزی نزدیک به ۲۰۰۰ قایق و ۴۰۰ موتور کشتی نیز می سازد و آمارها نشان می دهد . ۱۵ درصد ازحجم تولیدات کشتی های سنگین دنیا و ۳۵ درصد از موتور قایق ها را در اختیار دارد.

این شرکت، سالانه در بیش از ۳۵ تیم ورزشی در سطح بین المللی اسپانسر می شود.

هیوندای تا کنون بیش از ۱۷ خودروی کانسپت (مفهومی) تولید کرده است. ۳۰ خودروی تجاری و باری نیز در طول این ۵۰ سال ساخته است که در کنار آن باید ۵۰ مدل از خودروهای SUV و سدان و ون را نیز ذکر نمود.

هیوندای در مسابقات رالی جهان نیز حضور دارد. دارای مرکز تست و بخشی از سهام نوربررینگ آلمان است و بخش موتور اسپرتش در  فرانکفورت آلمان قرار دارد.

این کمپانی برای خودروسازی ۶ مرکز تحقیقات بین المللی در آلمان، ژاپن، هند و آمریکا و ۳ مرکز اختصاصی در کره دارد.