رقابت بین بی ام و X4 و لکسوس NX200

امروز قصد داریم دو کراس اوور باکیفیت و لوکس لکسوس NX200T در مقابل بی ام و X4   را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم و با نقاط ضعف و قوت آنها بیشتر آشنا شویم.

نمای خارجی

در بخش طراحی خارجی بی ام و X4  می توان گفت که  نمای جلوی آن بسیار مشابه  با بی ام و X3 است و به معنا که اگر این دو خودرو کنار هم قرار بگیرند تشخیص آنها کار سختی خواهد بود. طراحی بی ام و X4 با وجود رینگ های زیبا و چراغ های L شکل جذاب تر شده است. لکسوس NX200  با طراحی بسیار زیبا و هیجان انگیز با وجود مجموعه ای از خطوط شکسته هر شخصی را به خود جذب می کند. نمای ظاهری NX200 با جلوپنجره ی توری شکل و مه شکن های بزرگتر بسیار زیبا جلوه می کند و شاید طراحی را ظاهری آن را برتر از بی ام و X4 دانست اما باز هم به سلیقه ی افراد بستگی دارد.

رقابت بین لکسوس NX200 در مقابل بی ام و X4
مقایسه بی ام و و لکسوس NX200

نمای داخلی

در فضای داخلی X4 گرچه بسیار شبیه به همه ی مدل های بی ام و می باشد و شاید کمی کسل کننده به نظر بیاید، اما از لحاظ کیفیت و دسترسی به تجهیزات و  راحتی صندلی ها بسیار عالی می باشد و در بالاترین جایگاه قرار دارد. در مقابل لکسوس NX200 از طراحی شیک تر و به روزتری نسبت به X4 برخوردار است، سیستم صوتی خوب و کیفیت بالای قطعات را می توان از ویژگی های خوب فضای داخلی کابین لکسوس NX200 دانست.

رقابت بین لکسوس NX200 در مقابل بی ام و X4
رقابت بین لکسوس NX200 در مقابل بی ام و X4

مشخصات فنی

X4 های وارد شده در ایران با کد ۲۸i شناخته می شوند که این خودرو در دل خود پیشرانه ی ۲ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ دارد که می تواند با تکیه بر گیربکس ۸ سرعته ی خود شتاب صفر تا صد خود را در ۶٫۲ ثانیه طی کند.همچنین توانایی تولید ۲۴۵ اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور ۳۵۰ نیوتون متر را دارد که نهایت سرعت آن ۲۳۲ کیلومتر بر ساعت  خواهد رسید. از طرف دیگر لکسوس NX200 با موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ قادر خواهد بود قدرتی معادل ۲۳۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۵۰ نیوتون متر  تولید کند.لکسوس NX200 با جعبه دنده ی ۶ سرعته خودکار تیپ ترونیک ظرف مدت ۷ ثانیه از شتاب صفر به شتاب صد  خواهد رسید و حداکثر سرعت آن ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می باشد.

امکانات وتجهیزات

مانند تمامی مدل های بی ام و، X4  نیز از امکانات مناسبی برخوردار است که می توان به موارد زیر اشاره کرد: فرمان الکتریکی، کروز کنترل، سیستم هشدار خروج از خطوط جاده، شیفتر پشت فرمان، مانیتور ۶٫۵ اینچی، کیسه هوای سرنشینان جلو-جانبی و پرده ای و … لکسوس هم از این با امکاناتی همچون:بلوتوث، نویگیشن، مانتیور ۴٫۲ اینچی پشت آمپر، سنسور باران، سنسور نور، کروز کنترل با رادار، تهویه هوای مطبوع، سیستم کنترل باد لاستیک ها با تمام قوا آمادگی رقابت با بی ام و X4 را دارد.

 تجربه رانندگی

از لحاظ لذت سواری و هندلینگ بی ام و برای تمامی مدل ها بهترین لذت سواری را به راننده می دهد. عملکرد خوب ترمز، گیربکس عالی که با وجود آن تعویض دنده به سرعت و با دقت بالا انجام می شود. اگر بخواهیم هندلینگ NX200 را با X4  مقایسه کنیم باید گفت برنده ی این مقایسه بی برو برگرد X4  می باشد اما نا گفته نماند که NX200 نیز از فرمان نرم و دلپذیری  برخوردار می باشد که لذت سواری با ان را دو چندان می کند.

رقابت بین لکسوس NX200 در مقابل بی ام و X4
رقابت بین لکسوس NX200 در مقابل بی ام و X4

نتیجه گیری

هر دوی این خودروها دارای ایرادت و نواقصی می باشند که بیان نمودن آن ها خالی از لطف نمی باشد برای مثال از جمله ایرداتی که به X4 می توان گرفت، دید ضعیف عقب و عملکرد خشک سیستم تعلیق می باشد ولی در عوض دارای طراحی منحصر بفرد و جذاب، گیربکس با عملکرد بالا، هندلینگ مناسب و لذت رانندگی بالا می باشد که این خود باعث می شود از نواقص آن چشم پوشید، همین طور NX200 نیز دارای تعلیق های نسبتا خشک، عملکرد گیربکس پایین تری نسبت به X4 ، شتاب گیری پایین در بعضی مواقع  است، اما بازهم این خودرو نکات مثبت قابل توجهی دارد همچون: طراحی جذاب تر، مصرف سوخت مناسب، بازار بسیار عالی خرید و فروش