رونمایی از کانسپت خارق العاده ویژن مایباخ ۶ کابریولت

یکی از شکوهمندترین و کمیاب ترین کوپه های تاریخ توسط مرسدس بنز با معرفی کانسپت مرسدس مایباخ ۶ کابریولت  همگان را محو خود خواهد کرد.واژه” خیره کننده” به تنهایی قادر به توصیف و بیان برجستگی این کانسپت نخواهد بود. 

کوپه مایباخ ۶ که در سال گذشته  در هفته اتومبیل مونتری رونمایی شده بود، اینک با معرفی کانسپت فوق العاده ی مایباخ۶ کابرولیت بار دیگر قدرت و شکوه خود را به رخ همگان خواهد کشید.

بررسی کانسپت مایباخ 6 کابریولت

این کانسپت جذاب و دیدنی با طول نزدیک به ۶ متر و رینگ های ۲۴ اینچی بسیار زیبا جلوه خواهد کرد. قسمت جلوی این مایباخ ۶ کابریولت  با جلو پنجره ی بزرگ و حجیم تکمیل می گردد و قسمت عقب آن، که می توان آن را به دم قایق تشبیه نمود همراه با رنگ بدنه ی آبی متالیک همه و همه نشان دهنده ی لوکس بودن و زیبایی به حد و اندازه این خودرو خواهد بود. فضای داخلی این کانسپت با به کارگیری چرم سفید رنگ و نورپردازی آبی آن را به محیطی اسرار آمیز تبدیل نموده است. در کابین مایباخ ۶ کابریولت دیگر از نمایشگرهای دیجیتالی  به کار رفته در اکثر مدل های مرسدس خبری نیست و به جای آن دو پشت آمپر گرد در پشت فرمان تعبیه شده که به ویژگی های رترو و آنالوگی مجهز است. همچنین دسترسی افراد به اطلاعات بیشتر حین رانندگی، از طریق  دو هداپ دیسپلی روی شیشه جلوی مایباخ ۶ کابریولت صورت خواهد گرفت.مرسدس بنز در طراحی این کانسپت تلفیقی از مدل های کلاسیک و مدرن را به کار برده شده که در کنار شکوه و اقتدار را به خوبی به نمایش بگذارد.

بررسی کانسپت مایباخ 6 کابریولت
بررسی کانسپت مایباخ 6 کابریولت

مایباخ  ۶ کابریولت دارای ۴ پیشرانه الکتریکی همگام می باشد که در مجموع معادل ۷۵۰ اسب بخار قدرت تولید خواهد کرد.در بخش کف این کانسپت مجموعه باتری بزرگی وجود دارد که با هر بار شارژ می تواند به حداکثر سرعت ۳۳۲ کیلومتر بر ساعت برسد و شتاب صفر تا صد آن نیز ظرف مدت ۴ ثانیه انجام می پذیرد.

مرسدس بنز همانند سال گذشته با ارائه این نسخه مفهومی، پلی به آینده زده است که نشان می دهد قرار دار سال های پیش رو محصولاتش به چه صورت باشد!!