ماشین گرفتگی در جاده ها

طبق  جدیدترین  تحقیقات کمپانی فورد آلمان، سرعت خودرو یا پیچ و خم جاده‌ها یا جایی که شما در خودرو نشسته‌اید،  در شدت بیماری (ماشین گرفتگی در جاده ها) تاثیر گذار خواهد بود.

مطابق با این تحقیقات ۲/۳ از افراد جامعه بیماری سفر را تجربه می کنند. که طبق گفته ی این دانشمندان چیزی که باعث  تشدید این وضعیت می شود نشستن در صندلی عقب و دیدن فیلم با حالتی که سر به سمت پایین خمیده  می باشد، است .

احتمالا شاید برای شما پیش آمده   که در ماشین دچار سردرد یا تهوع شوید، که  به این حالت ماشین‌گرفتگی یا بیماری سفر می‌گویند که بروز چنین حالتی باعث بوجود آمدن حالت ناخوشایندی می شود. البته این بیماری چندان خطرناک نیست ولی در بسیاری از سفرها بخصوص با اتوبوس خردسالان و بزرگسالان را گرفتار می کند. علایم آزار دهنده ی برای افرادی با توقف ماشین به پایان می رسد ولی در برخی افراد تا چندین ساعت یا حتی چندین روز طول می کشد.

احتمالا در آینده شرکت خودروسازی فورد محل نصب مانیتورهای خود را که اکنون پشت صندلی های جلویی تعبیه شده، تغییر دهد.

اخیرا دانشمندان مرکز تحقیقات و نوآوری فورد در آلمان با همکاری کارشناسان بیماری سفر در نروژ برآنند تا دلایل این بیماری را شناسایی کنند و راه کارهایی رای مقابله با آن بیابند.

راه حل:

راه حل:

دانشمندان دریافتند که اگر تصاویر ویدئویی در فاصله بالاتر باشد و ار خم شدن سرشان تا حدی جلوگیری کنند ممکن است تا حد قابل توجهی مشکل ماشین گرفتگی را کمتر کنند.

به علت اینکه انجام این تغییرات امکان دارد مدت زمان زیادی طول بکشد چند توصیه به مسافران برای کاهش شدت ماشین گرفتگی کرده اند.

۱-اگر نمیتوانید در صندلی جلو بنشینید ، جای خود را به صندلی میانی یا عقبی تغییر دهید.

۲-نوشیدن نوشابه یا خوردن بیسکوئیت زنجبیلی

۳-استفاده از بالش برای سرتان

۴-در جریان بودن هوای خودرو(باز کردن گوشه ای از پنجره ها)

۵-رانندگی آهسته تر و جلوگیری از چرخش ها و پیچیدن های  نابهنگام

۶-بو کردن یا خوردن لیموترش

۷- مصرف داروی دیمن‌هیدرینات نیم ساعت قبل از سفر

۸-کمپرس آب سرد (نه خیلی یخ) به روی چشم‌ها و گردن