مقایسه بین نیسان جوک و چری تیگو ۷

چری تیگو ۷ در آستانه ی ورود به بازار کشور می باشد این موضوع باعث شده که امروز به مقایسه آن با نیسان جوک رقیب هم قیمت آن بپردازیم.

نمای ظاهری

چری تیگو ۷ از طراحی به روز و جوان پسندی برخوردار است. تیگو ۷ از لحاظ طراحی ظاهری بیشتر مشابه با مدل های قبلی چری تیگو می باشد و در نمای عقب خودرو شاهد کپی برداری از کیا اسپورتیج هستیم که زیبایی بیشتری به آن بخشیده است. اما با توجه به بازه ی قیمتی در نظر گرفته شده برای تیگو ۷ (نزدیک به ۱۳۰ میلیون تومان)، این طراحی زیاد قابل قبول نیست و شاید بایستی مهندسان تیگو کمی بیشتر برای روی طراحی آن کار می کردند. در مقابل  نیسان جوک را داریم که با نوعی ساختار شکنی در طراحی ظاهری، نمای جدیدی را به آن بخشیده است که باعث شده آن را از سایر خودروها متمایز کند و شاید هم مورد پسند همگان قرار نگیرد. ولی باز با این وجود طراحی اسپرت آن رضایت بخش می باشد.

مقایسه بین نیسان جوک و تیگو 7
مقایسه بین نیسان جوک و تیگو 7

نمای داخلی

وقتی که داخل کابین تیگو ۷ می شویم طراحی بسیار ساده و به دور از هرگونه خلاقیت را می بینیم که از کمترین ادوات و تجهیزات برخوردار است. اگر چه مانیتور بزرگ و پشت آمپری دیجیتالی در آن به کار رفته شده است اما باز هم کافی و رضایت بخش نمی باشد و شاید این مورد را یکی از نقاط ضعف تیگو ۷ برشمرد. طراحی کابین نیسان جوک  همچون نمای بیرونی منحصر به فرد و کاملا اسپرت به نظر می آید. وجود صندلی های اسپرت به گونه ای تمامی قسمت پشت بدن را فرا می گیرد باعث آسودگی و راحتی سرنشینان حتی در سفرهای طولانی می شود. همچنین نمای داخل دارای ارگونومی بالاست و مواد به کار رفته شده با کیفیت و مرغوب بوده، در مجموع باید گفت که طراحی کابین نیسان جوک به مراتب بهتر از تیگو ۷ می باشد.

مقایسه بین نیسان جوک و تیگو 7
مقایسه بین نیسان جوک و تیگو 7

مشخصات فنی

تیگو ۷ در دل خود پیشرانه ای به حجم ۱٫۵ لیتری دارد و مجهز به سیستم پرخوران می باشد. این پیشرانه قادر است قدرتی معادل ۱۴۵ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتون متر تولید نماید. برای انتقال قدرت در تیگو ۷ از جعبه دنده ی ۶ سرعته دو کلاچه استفاده شده و مصرف سوخت ترکیبی آن ۶٫۳ لیتر می باشد. نیسان جوک دارای پیشرانه   ۱٫۶ لیتری مجهز به توربو شارژ و حداکثر قدرت ۱۱۷ اسب بخار در دور دقیقه و گشتاور ۱۵۷ نیوتون متر  با جعبه دنده CVT-XTRONIC  و مصرف سوخت ترکیبی ۶ می باشد. همچنین ناگفته نماند که این خودرو توانسته ۵ ایمنی را از سازمان euroncap کسب نماید.

امکانات رفاهی

مهم ترین نقطه قوت و مشخصه ی اصلی  تیگو ۷ وجود آپشن های فراوان می باشد که بدون شک برای دوستداران آپشن، مورد پسند خواهد بود. از جمله ی این تجهیزات می توان به این موارد اشاره نمود: آینه های برقی، کروز کنترل، سیستم ورود بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع خودکار، سانروف پانوراما، مانیتور ۹ اینچی،ایربگ های جلو و جانبی، دوربین ۳۶۰ درجه 

نیسان جوک به اندازه ی تیگو ۷ دارای لیست بلند بالایی از آپشن نیست اما از مهمترین امکانات به کار رفته در آن می توان به موارد زیر اشاره نمود. ۶ کیسه هوا، سیستم تهویه هوای مطبوع اتوماتیک، مانیتور چند منظوره که در میانه ی داشبورد تعبیه شده که با استفاده از آن تمام شرایط بیرون و داخل خودرو قابل کنترل می باشد.

تجربه رانندگی

تیگو ۷ از هندلینگ و فرمان پذیری خوبی برخوردار است و می توان گفت لذت سواری نسبتا خوبی دارد. نیسان جوک با عملکرد فوق العاده ی سیستم تعلیق و فرمان پذیری عالی لذت رانندگی در جاده های پر پیچ و خم را دو چندان می کند.

مقایسه بین نیسان جوک و تیگو 7
مقایسه بین نیسان جوک و تیگو 7

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که گفته شد چری تیگو ۷ دارای آپشن های بیشتری می باشد و تنها در این مورد نسبت به جوک برتری دارد. به نظر می رسد برنده ی این مقایسه نیسان جوک با ایمنی بالاتر، لذت سواری بیشتر و تمامی موارد ذکر شده در توضیحات باشد.