اولیور سولبرگ جوان ترین راننده مسابقات رالی

اولیور سولبرگ جوان ترین راننده مسابقات رالی که  ۱۵ سال دارد فزرند پیتر سولبرگ مشهور است که چندین بار در مسابقات رالی  عنوان قهرمانی را کسب کرده است ، جوان ترین راننده ای است که تا به حالا در این مسابقات شرکت کرده است.

اولیور برای نخستین بار در ۲۲ آوریل در سری مسابقات اسکاندیناوی در نروژ پشت فرمان می نشیند.

پیتر سولبرگ قهرمان رالی جهان که اخیرا در بارسلونا خودروی جدید موتور اسپرت فولکس واگن پولو GTi  را معرفی کرده بود، این مطلب را گفت که اگر پسرم توانایی کسب گواهی نامه های مربوطه را داشته باشد به او اجاز ه شرکت در مسابقات را خواهم داد.

rally

به گفته ی اولیور، پیتر سولبرگ هرگز فکر نمی کرد که او  بتواند گواهی نامه های مربوطه را کسب کند. در ادمه او نیز این موضوع را ذکر می کند که من به دنبال کسب گواهی نامه ی سوئد بودم ولی به دلیل شرکت در مسابقات رالی باید گواهی نامه ی لیتوانی را دریافت می کردم . البته برای دریافت گواهی نامه ملی باید ۱۶ سال سن داشت.

 تولد ۱۶ سالگی پسر سولبرگ در آخرین راند مسابقات رالی‌ایکس نوردیک خواهد بود و به همین خاطر، می‌تواند در مسابقات شرکت کند.

در انتها اولیور می گوید اگر من آموزش کافی و تست های خوبی داشته باشم احتمالا شانس خوبی نیز خواهم داشت. الزاما من نباید به نتایجی که پدرم بدست آورده فکر کنم، من فقط از او یاد می گیرم و سعی و تلاشم بر اینست که بتوانم  مهارت هایم را ارتقا دهم.

اولیور ۱۵ ساله در این مسابقات، سیتروئین DS3  را امتحان خواهد کرد. DS3 همان مشخصات خودروی قهرمان سال گذشته در آرژانتین را دارد. اولیور در مسابقات با رانندگان بزرگسال و جهانی در رقابت است که چگونگی عملکرد او نیز بسیار دیدنی خواهد بود.  

r1