پژو ۲۰۰۸ یا سانگ یانگ تیوولی کدام یک را می پسندید؟!

پژو ۲۰۰۸ و سانگ یانگ تیوولی هردو از کراس اوورهای محبوب در بازار محسوب می شوند که قصد داریم به مقایسه اجمالی آن ها بپردازیم.

نمای خارجی

پژو ۲۰۰۸ با ظاهری عضلانی و جذاب که این روزها سر و صدای نیز به پا کرده است. از لحاظ ظاهری پژو ۲۰۰۸ از طراحی صحیحی برخوردار است، از جمله مواردی که در طراحی ظاهری این خودرو نمود بیشتری دارد چراغ های خاص پژو ۲۰۰۸ با خطوط و برجستگی هایی روی بدنه و کاپوت همراه  با فرورفتگی درب پشت این خودرو، می باشد.در مقابل سانگ یانگ تیوولی را داریم که المان برجسته ی آن طراحی فوق العاده آن است که توجه افراد زیادی را به خود معطوف می کند.در بدنه خودرو می بینیم که خطوط سیال در کنار طراحی خاص چراغ ها و فرم مکعبی شکل بدنه با هماهنگی هر چه تمام قرار دارند تا این خودرو را به یک خودروی زیبا و با وقار مبدل کنند.

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی
مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

نمای داخلی

در کابین داخل پژو ۲۰۰۸، چیزی اولین بار توجه افراد را به خود جلب می کند طراحی فوق العاده داشبورد آن است. در ساخت و طراحی بخش کابین ۲۰۰۸ از تازه ترین تکنولوژی ها  و متریال مرغوب استفاده شده  پژو ۲۰۰۸ فضای کاملا جادار و بزرگی برای سرنشینان دارد که برای خانواده های کم جمعیت کاملا مناسب می باشد. در بخش عقب خودرو فضای بزرگی را می بینیم که کاملا برای حمل بار در مسافرت ها مناسب می باشد. در سانگ یانگ تیوولی  با به کارگیری آخرین تکنولوژی ها، همه ی تجهیزات لازم با زیبایی هر چه تمام و سهولت دسترسی قرار گرفته اند. سانگ یانگ تیوولی از نظر ابعاد با اینکه جمع و جور به نظر می آید اما فضای کافی برای سرنشینان دارد تا آن ها بتوانند به راحتی  سفرهای طولانی خود را طی کنند.  سانگ یانگ تیوولی و پژو ۲۰۰۸ را از نظر کابین ، طراحی ، کیفیت ، آپشن و … میتوان برابر دانست زیرا هر کدام از این دو  ویژگی های خاص خود را دارند.

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی
مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

مشخصات فنی

پژو ۲۰۰۸ از قوی ترین پیشرانه برخوردار است که در دل این پیشرانه قوی ۱۶۳ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیویتون بر متر گشتاور وجود دارد. پژو ۲۰۰۸ با بهره گیری از فناوری توربو شارژ TWIN SCRLL و گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته با فناوری QUICKSHIFT خودرویی قدرتمند است که از نظر فنی به بهترین انتخاب در میان همتایان خود مبدل شده است.سانگ یانگ تیوولی با پیشرانه ی ۱٫۶ لیتری توانایی تولید ۱۲۸ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتون متر گشتاور را دارد.تیوولی از گیربکس ۶ دنده تیپترونیک بهره می برد.

امکانات و تجهیزات

پژو ۲۰۰۸ از تجهیزات متناسبی بهره مند است که برخی از آنها در تمامی مدل ها موجود می باشد مثل:  کروز کنترل، صندلی الکترونیکی راننده، کنترل ارتفاع صندلی راننده، نمایشگر وضعیت دنده، دماسنج، سانروف و چراغ رانندگی در روز. در مقابل سانگ یانگ تیوولی با بهره گیری از امکانات روز همچون فرمان برقی سه حالته، شیشه های برقی، سیستم تهویه مطبوع، سیستم کمکی ترمز هیدرولیکی، سانروف برقی مجهز به سیستم ایمنی وجود مانع، کروز کنترل و … رقیبی سرسخت برای پژو ۲۰۰۸ به حساب می آید.

تجربه رانندگی

پژو ۲۰۰۸ با وجود فرمان نرم و  سیستم تعلیق بهینه شده با هندلینگ نسبتا خوب کراس اوور چابکی به حساب می آید.۲۰۰۸ در رانندگی شهری تجربه ی خوبی به ارمغان خواهد آورد.سانگ یانگ تیوولی از لحاظ سواری نسبت به ۲۰۰۸ برتری دارد چرا که در شرایط گوناگون مورد بررسی قرار گرفته است و عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی
مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

نتیجه گیری

 ۲۰۰۸ با پیشرانه قدرتمند و گیربکس خوبش از دیگر کراس اوورها متمایز می شود . در مجموع هر دوی این خودروها دارای ویژگی های خاصی هستند که هر یک را منحصر به فرد کرده است . اگر قصد خرید یکی از این دو خودرو را دارید با توجه به خصیصه های موجود در آن ها و سلیقه ی خودتان انتخاب را انجام دهید.