بررسی کامل رنو کولئوس ۲۰۱۷

قطعا رنو کولئوس اولین کراس اوور تاریخ رنو می باشد و اکنون پرچم دار شاسی بلندهای رنو می باشد.شاسی و طرح کلی رنو کولئوس مشترک با نیسان ایکس تریل می باشد و طبق پلت فرم CMF-CD ارائه خواهد شد. رنو کولئوس با ترکیبی از قابلیت های راحتی، ایمنی و ظاهری بسیار زیبا با ابعاد ۴۶۷۲/۱۸۴۳/۱۶۷۸ عرضه شده که نسبت به مدل قبلی خود از لحاظ ابعاد بدنه بزرگتر می باشد که این امر باعث شده طراحی و نمای خارجی این خودرو جذاب تر جلوه کند.

بررسی رنو کولئوس

نمای داخلی و فضای کابین کولئوس بیشتر مشابه مدل های ساخت آمریکاست و آن را از کراس اوورهای آسیایی متمایز می کند.مواد استفاده شده در  فضای داخلی کولئوس از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است به عنوان مثال پلاستیک به کار رفته در داشبورد و پوشش چرم صندلی ها و کنسول بهترین کیفیت را داراست و رضایت بخش نیز بوده است. سرنشینان در کابین کولئوس کاملا احساس راحتی می کنند و می توانند سفرهای طولانی خود را با آسودگی خاطر با این خودرو طی کنند.

بررسی رنو کولئوس

رنو کولئوس از پیشرانه ۴ سیلندر خطی به حجم ۲٫۵ لیتر است که می تواند قدرتی معادل ۱۷۰ اسب بخار تولید کند و ۲۲۶ نیوتون متر گشتاور دارد که البته این نیرو به وسیله ی جعبه دنده ی CVT ایکس ترونیک عرضه می شود که برای رسیدن به به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۰٫۲ ثانیه زمان  لازم است. از جمله امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی به کار رفته شده در کولئوس:نمایشگر ۸.۷ اینچی،تهویه‌ی دوگانه‌ی اتوماتیک،باز شدن هوشمند در صندوق با سنسور پا،کروز کنترل، سنسور باران، سانروف پانارومیک،صندلی عقب با قابلیت تاشو و تجهیزات ایمنی همچون سیستم ضد قفل ترمز ها ABS، سیستم نیروی ترمز الکترونیکی EBD،کنترل پایدار الکترونیکی، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو،کمک ترمز اضطراری و … همچنین رنو کولئوس توانسته ۵ ستاره ایمنی را از سازمان های معتبر دنیا مثل ANCAP استرلیا دریافت کند.

پیش تر کولئوس نسل اول با قیمتی نزدیک به ۱۶۰ میلیون تومان در بازار موجود بود که با ورود نسل جدید این خودرو و با افزایش امکانات به روزتر، احتمالا قیمت آن به بیش از ۲۰۰ میلیون برسد.

بررسی رنو کولئوس