با کوئیک هاچبک اتوماتیک سایپا بیشتر آشنا شوید

کوییک حاصل چندین سال تجربه و تبحر در زمینه دانش طراحی و ساخت خودرو بوده که به طور کامل توسط مهندسین ایرانی گروه خودروسازی سایپا انجام شده است. این خودرو در کنار طراحی زیبا، دارای امکانات رفاهی مدرن با استانداردهای جهانی است.

ظاهر جوان پسند و اسپرت

سپرهای بزرگ تر و حجیم تر از مشخصه های اصلی کوییک بوده که ظاهری اسپرت و جوان پسند را برای آن به ارمغان آورده است همچنین اضافه شدن باربند پایه کوتاه و بچه گلگیرها، به منظور ایجاد یک هاچبک کراس از جمله المان های مهم در طراحی آن به شمار می رود. در نمای عقب نیز استفاده از چراغ های اسپرت و دیفیوز دو تکه، نمایی متفاوت را پدید آورده است.

تیپ بندی کوییک

سایپا کوییک قرار است در چهار تیپ متنوع شامل، SE،ST،SE-A و SE-ALUX به بازار عرضه می شود. تفاوت چهار مدل نام برده در نوع جعبه دنده، مصرف سوخت و نوع فرمان است. مدل های SE  و ST دارای فرمان هیدرولیک و یک جعبه دنده دستی ۵ سرعته مجهز شده اند. همچنین مدل های Se-A و SE-ALUX دارای فرمان برقی و از یک جعبه دنده اتوماتیک CVT سود می برد.

کوئیک هاچبک اتوماتیک سایپا
کوئیک هاچبک اتوماتیک سایپا

گیربکس اتوماتیک پانچ

کوییک ارزان ترین خودروی اتوماتیک بازار خواهد بود که با امکانات رفاهی  مناسب به یکی از محبوب ترین گزینه ها تبدیل خواهد شد. گیربکس اتوماتیک CVT که محصول شرکت بلژیکی پانچ بوده روی این خودرو نصب خواهد شد که همین موضوع نشان از کیفیت بالای این خودرو دارد.

مشخصات فنی پیشرانه

سایپا کوییک خودرویی ایمن بوده که در همین راستا از دو عدد ایربگ راننده و سرنشین بهره می برد. همچنین  سیستم ترمز AB از ویژگی های دیگر این محصول است. نکته قابل توجه در این خودرو، رعایت کردن استانداردهای طراحی برای محافظت از عابر پیاده است. سایپا کوییک دارای پیشرانه چهارسیلندر خطی SOHC با حجم دقیق ۱۵۰۳ سی سی، منطبق با استاندارد یورو ۴ و قابل ارتقا به یورو ۵ بوده، که قادر است حداکثر ۸۷ اسب بخار نیرو در ۵۳۰۰ دور در دقیقه و ۱۲۸ نیوتون متر گشتاور در ۴۰۰۰ دور در دقیقه تولید کند.

امکانات رفاهی جذاب

کوییک مجهز به امکانات رفاهی منحصر بفردی است که تا کنون در محصولات خانواده تیبا و ساینا مشاهده نشده است. از جمله امکانات رفاهی کوییک می توان به نمایشگر ۷ اینچی، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، دوربین و سنسور دنده عقب، کروز کنترل، صندلی برقی، خروجی USB، سیستم تهویه خودکار و آینه های برقی اشاره کرد.

کوئیک هاچبک اتوماتیک سایپا
کوئیک هاچبک اتوماتیک سایپا

استفاده از تکنولوژی روز

سایپا برای مدل اتوماتیک کوییک با گیربکس CVT، سیستم فرمان برقی را جایگزین فرمان سنتی هیدرولیکی کرده است که از جمله تغییرات فنی پروژه کوییک (۲۱۲) در مقایسه با تیبا و ساینا به نظر می رسد. فرمان برقی یکی از امکانات رفاهی است که در این بازه قیمتی تا به حال وجود نداشته است.