مقایسه فنی سانتافه، راوفور، ایکس تریل و اوتلندر

ایکس تریل

خودرویی جسور و با تمام امکانات ایمنی ورفاهی سفری دلچسب را برای شما به ارمغان می آورد.
طراحی داخلی خیره کننده و ترکیب هنرمندانه تجهیزاتی مانند سانروف و چرم های دولبه و تریم های مشکی نهایت لذت و راحتی را برای سرنشین به همراه می آورد.صندلی‌هایی الهام گرفته از کمترین نیروی جاذبه با محافظت از ستون فقرات و ایجاد آرامش برای‌تان طراحی شده است. مهندسان نیسان به عالم کیهان می‌نگرند جایی که ستاره‌ها بدون هیچ وزنی در هوا معلق هستند، تا هنگامی که پشت فرمان نشسته‌اید یک موقعیت مناسب برای شما ایجاد کنند.
تکنولوژی های به کار رفته باعث می شود تسلط و آرامش را در حین رانندگی احساس کنید. طراحی این خودرو که با نگاهی ریزبین و هدفمند انجام شده است، خطوط بدنه جذاب‌تر و طراحی عضلانی را به نمایش می‌گذارد. شاید ظاهر عضلانی‌تر این خودرو باعث شده تا جثه آن بزرگ‌ به نظر برسد؛ اما در هنگام رانندگی درمی‌یابید که جثه این خودرو در رانندگی شهری اصلا دست و پاگیر نیست.

 

راوفور
یک شاسی بلند سازگار برای شرایط هوایی متغیر در هر اقلیم است. راوفور دارای ویژگی‌های ایمنی بالایی است. سطح ایمنی در این اتومبیل بر اساس استانداردهای تویوتا (TSS-P) است. در این حالت خودرو در شرایط اضطراری و قبل از برخورد با اشیاء و عابر پیاده ترمز می‌گیرد. دارای سنسور انحراف از خطوط و کروز کنترل تطبیقی مبتنی بر رادار است. این ویژگی‌ها بیشتر در خودروهای نوظهور و لوکس دیده می‌شود که هزینه این فناوری بالا است.فضای کافی برای سرنشینان نیز بر راحتی بیشتر سرنشینان افزوده است.

سانتافه
طراحی خاص ارگونومیک، صندلی های باکیفیت و لوکس که تضمین کننده یک رانندگی آرام و راحت است در کنار تنوع فضا و ایمنی بالا خصوصیاتی است که تنها در یک خودروی شاسی بلند قابل تامین است و این همه در سانتافه جدید به اوج خود رسیده است.
حقیقت آن است که رمز رانندگی دلنشین و خاطره انگیز با سانتافه در قرار گیری همه چیز درست و دقیق در جای مناسب خود است. آنچه طراحان سانتافه به دقت در آن تمرکز کرده اند استفاده بهینه از فضای داخلی خودرو است که سخاوتمندانه رفاه فوق العاده ای برای مسافران خود مهیا می کند تا بدون بیان هیچ واژه ای ،لحظه های صرف شده با خانواده را در خاطره ها ثبت کرده و از یادآوری همیشگی آن لذت ببرند.

میتسوبیشی اوتلندر
یکی از معروف ترین و محبوب ترین خودرو های میتسوبیشی ، اوتلندر نام دارد که یک کراس اوور ۵ نفره خانوادگی است و جزء کراس اوور های سایز متوسط محسوب می شود. خودرو میتسوبیشی اوتلندر کاربرد دوگانه شهری و آفرود را دارد کیفیت بالای ساخت در اوج سادگی در طراحی است ؛ چیدمان عالی آپشن ها در کنار هم به همراه صندلی هایی با آرگونومی بالا رانندگی با اوتلندر را لذت بخش می کند. در طراحی کابین از عایق های صدا استفاده شده که مانع از نفوذ هر گونه صدا به داخل می شود به گونه ایی که به سختی می توان روشن بودن موتور را از داخل تشخیص داد.

نوع خودروتیبا ۲
کشور تولید کنندهایران
سال تولید1396
حجم موتور (سی سی)1503
تعداد سیلندر - تعداد سو‍پاپ4 – 8
قدرت (اسب بخار / دور در دقیقه)87 / 5300
گشتاور (نیوتن متر / دور در دقیقه)128 / 4000
نوع گیربکس5 سرعته دستی
طول / عرض / ارتفاع (میلی متر)3925/1642/1484
فاصله دو محور (میلی متر)2410
وزن اتومبیل (کیلوگرم)1025
ترمزهای جلو - عقبدیسکی – کاسه ای
حجم باک (لیتر)41
مصرف سوخت ترکیبی (لیتر)6.95