راه حل هایی برای نگهداری خودرو در فصل تابستان

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در فصل تابستان رعایت چند نکته ضروری می باشد.

۱-خودرویتان را تمیز نگه دارید.

لکه های زنگ زدگی احتمالی در زیر خودرو را بیابید. وجود لکه زنگ احتمال دارد به دلیل وجود مشکلی در سیستم ترمز یا گل گیر ها باشد. با وجود اینکه در اتومبیل های امروزی تجهیزات بسیاری به کار رفته تا از زنگ زدگی جلوگیری شود اما با این وجود بهتر است ناحیه های مشکل ساز  و نحوه هندلینگ خودرو مورد بررسی قرار گیرد. پوشش واکس در هر ۳ ماه یکبار نیز درحفاظت رنگ در دراز مدت  بسیار موثر خواهد بود.

راه حل هایی برای نگهداری خودرو در فصل تابستان

۲-بررسی تایرها

 وجود هوای گرم باعث انبساط هوای داخل تایرهای خودرو می شود که باعث می شود تایرها در معرض ترکیدگی قرار گیرند، بنابراین بررسی وضعیت مناسب فشار باد تایرها الزامی می باشد و طبق راهنمایی که به صورت یک برچسب بر روی درب کنار راننده قرار دارد، فشار باد تایر ها را تنظیم کنید. یکی از موارد مهم آج ها می باشد که بررسی آج ها به همراه فشار باد  لاستیک زاپاس هم باید انجام شود.

راه حل هایی برای نگهداری خودرو در فصل تابستان

۳-بررسی زیر کاپوت

طبق گفته ی دانشمندان و نویسندگان ، بررسی ۱۵ دقیقه ای زیر کاپوت در ماه می تواند نزدیک به ۷۰ درصد از خطرات و خرابی های احتمالی در جاده و بزرگراه را کم کند. بررسی شیلنگ ها تا ترک خوردگی در آن موجود نباشد. به علاوه بررسی بست های فرسوده ، وضعیت باتری،بررسی سطح مایعات خودرو(روغن،مبرد، روغن های گیربکس،فرمان و ترمز) که از همه مهمتر بررسی سطح روغن ترمز می باشد.

راه حل هایی برای نگهداری خودرو در فصل تابستان

۴-سیستم تعلیق

غلبریک فرمان که جهت آن با چرخ ها منطبق نباشد می تواند دلیل خراب بودن یا احتیاج به تنظیم در سیستم تعلیق باشد که تعویض شوک ها، فنربندی و اتصالات می تواند بر عملکرد بهتر فرمان تاثیر گذار باشد. برای تست و بررسی شوک ها به هر قسمت از خودرو فشار بیاورید که اگر خودرو به حالت پایدار بازگشت شوک های شما  همچنان قابل استفاده می باشد.

راه حل هایی برای نگهداری خودرو در فصل تابستان

۵-خنک بمانید

برای ایجاد هوای مناسب بهتر است کولر خودرو را در یک سطح کم و یکنواخت روشن نمایید. همچنین به میزان کافی آب بنوشید چرا که تشنگی می تواند بر رانندگی شما تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان می دهد  در افرادی که به مدت ۱۰ ساعت آب مصرف نکرده باشد تخلفات و اشتباهات رانندگی مانند انحراف از خط و تاخیر در ترمزگیری به میزان ۲ برابر افزایش یافته است.

راه-حل-هایی-برای-نگهداری-خودرو-در-فصل-تابستان3jpg