نکاتی برای رانندگان تازه کار

در این مقاله قصد داریم مجموعه ای  از نکات و توصیه هایی را  برای رانندگانی که به تازگی موفق به کسب گواهی نامه شده اند و به تعبیری تازه کار هستند بیان کنیم.

نکاتی برای رانندگان تازه کار

۱-سر خود را بالا بگیرید

پیشنهاد می شود نگاهتان را به سمت رو به رو معطوف کنید و اجازه دهید دید پیرامونی شما مابقی کارها را انجام دهد. در این صورت شما نسبت به رانندگان سریع تر اتفاقات ترافیک را مشاهده خواهید کرد و درنتیجه بدون هیچ گونه اضطراب و دستپاچگی می توانید در شرایط بحرانی و خطرناک، عکس العمل نشان دهید.در ضمن تلفن همراه خود را کنار بگذارید.

۲-روشن کردن چراغ های ماشین

حتی زمانی که هوا کمی تاریک باشد(اول صبح) و یا وقتی که باران می بارد. روشن کردن چراغ ها باعث می شود علاوه بر اینکه شما به درستی اشیا را از یکدیگر تشخیص دهید، رانندگان دیگر دیگر می توانند شما را ببیند.

۳-به هیچ وجه نباید چند کار را با هم انجام دهید و حتی فکر چنین کاری را در سر نداشته باشید.

سال ها باید بگذرد تا واقعا شما بتوانید ضمن صحبت کردن با تلفن،  نیز تمرکز کافی برای رانندگی داشته باشید. سالیانه چندین قربانی  در جاده های کشور  به علت کار کردن با تلفن همراه بوده است.

۴-هنگام رسیدن به پیچ ها و انتخاب مسیر

بهترین زوایه فرمان  را انتخاب کنید و زمان رسیدن به آزاد راه بهترین خط را اتنخاب نمایید.

۵-رانندگی با گیربکس دستی

برای اینکه شما راننده ی بهتری شوید پیشنهاد می شود با گیربکس دستی رانندگی را یاد بگیرید. اول از همه شما باید مهارت رانندگی با گیربکس دستی را داشته باشید که با این وجود یک دست آزاد ندارید به بخواهید به سراغ موبایلتان بروید.

۶- شما اگر اولین خودرو پشت چراغ قرمز هستید:

زمانی که چراغ سبز شد قبل از اینکه به وسط تقاطع گاز دهید اول به دقت بررسی کنید که ماشین دیگری از مسیری دیگر فرار نکرده باشد!!

<<ضمنا توصیه می شود با دوستانی که تصادف های زیادی را تجربه کرده اند سوار ماشین نشوید.>>