معرفی تویوتا کانسپت آی

toy5

اگر چه هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند اما میتوان از آن الهام گرفت.

خودروها آینده چه ظاهری خواهند داشت؟عملکرد آنها چگونه خواهد بود؟

ما خودروها را میرانیم یا آنها ما را هدایت می کنند؟

به نظر میرسد که سوالات بیشماری در ذهن هر کس در زمینه پیشرفت تکنولوژی وجود دارد کهمنجر به خلق ایده های متفاوتی در زمینه طراحی خودرو می گردد.

toy4
toy3

خودروهای هوشمند پیوسته یاد می گیرند و این تغییر مداوم باعث هوشمندتر شدن آنها می گردد.این نوع از خودروها چیزهایی را یاد می گیرند که شما نیاز دارید و سپس رفتارهای شما را پیش بینی میکنند

یک رابطه ی عالی حول اعتماد و وفاداری بین خودرو و راننده و دیگرمسافران شکل می گیرد. که توسط یک رابط کاربری به نام YUI شکل می گیرد. به طور مستمر هوش مصنوعی و این رابط در حال پیش بینی نیازهای شما و آگاهی دادن به خودرو جهت بهبود ارتباط هستند
رابط YUI توانایی نمایش پیغامها روی بدنه خودرو را نیز دارد.اگر مالک به خودرو نزدیک شود تویوتا کانسپت آی با پیغامی در حاشیه خودرو از وی استقبال می کند.

بیشتر نقش یک دوست دارد تا یک خودرو
کانسپت آی هم از تکنولوژیها داخلی خودرو و هم تکنولوژی های خارجی خودرو بهره گرفته است و با تمرکز همه جانبه بر انرژی و مهمتر از همه خودمانی تر ساخته شده است.برای این ارتباط باید از YUI تشکر کرد.به علاوه استفاده ازدرهایی با مکانیزم قیچی یک سیستم رانندگی خودران را می نمایاند.

toy2
toy1

در آینده ای نزدیک، تویوتا کانسپت آی رویای شما رو تحقق می بخشد و با استفاده از این رابط کاربری ، مانند یک تیم همکاری خواهید کرد.
اگر چه امروزه بیشتر مثل یک تفریح به آن دیده می شود و به لطف تکنولوژیهای اتوماتیک پیشرفته خودرو به افراد توانایی رانندگی در نهایت لذت و پر انرژی را می دهند .
در خودرو تویوتا کانسپت آی سنسورهای بیومتریک موجود درخودرو به راحتی احساس شما را شناسایی می کنند و توسط هوش مصنوعی خودرو مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. این موضوع رابطه مستقیم در به محیط و اتفاقات پیش رو دارد.
ذکر این نکته لازم است که این نوع خودروها نیازمند راننده هستند پس مجهز به غربیلک و پدال گاز و ترمز و .. شده است.

برای مثال: فرض کنید شما احساس ناراحتی دارید. سنسورهای موجود در خودرو حرکات شمارا آنالیز میکنند و دستورات لازم را صادر می کنند تا با خیال راحت تری تا مقصد رانندگی کنید.بنابراین ایمنی و حفاظت از منافع بزرگ این رابطه هستند. هر چه این شناخت بیشتر شود محافظت و امنیت نیز بهتر می گردد

کانسپت آی ظاهری شبیه یک الماس درخشان دارد.کیفیت تندیس گونه و گرافیک زیبا در طراحی چراغها بسیار فریبنده و جذاب است.
طراحی استادانه داخلی این خودرو برای پشتیبانی هر چه بیشتر UX طراحی شده است.
خطوط جریان از مرکز داشبوردتا سراسر وسیله نقلیه و اطراف آن ادامه دارد تا بتواند با استفاده از نور و صدا و حتی تماس برای ایجاد اطلاعات مهم به کار گرفته شود که میتواند یک تصویر سه بعدی و یا تمام رنگی و یا ترکیبی از آنها را استفاده کند.

نه تنها برای ارتباط داخلی با راننده بلکه برای ارتباط با جهان پیرامون خودرو نیز رابطه ای خارجی شکل می گیرد.
ارتباط با عابران پیاده و یا خودروهای دیگر که دارای حرکت و یا در صورت بروز اضطراب هستند یک اصل مهم در راستای افزایش رابطه دوستانه این مدل خودرو هوشمند قرار گرفته است.تویوتا کانسپت آی یک خودرو هیجان انگیز و منحصربفرد و در رانندگی لذا بخش و ایمن است
یک شاهکار که همیشه در حال حرکت به نظر میرسد حتی وقتی در جایی پارک شده است