بررسی انواع موتور در صنعت خودرو

از زمان پیدایش  اولین خودرو تا به الان ، موتورهای بسیاری  برای دستیابی به ایده‌آل‌ترین قدرت در خودروها طراحی شده است که به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند. در این بین، ۴موتور در صنعت خودرو کاربرد بیشتری دارند که به ترتیب انواع موتور در صنعت خودرو  را معرفی می نماییم:

۱- موتور خطی (ردیفی): این موتورها از ساده‌ترین و متداول‌ترین موتورهای در حال ساخت شرکت های خودروسازی هستند. در موتورهای مدل خطی که به آنها «ردیفی» هم گفته می شود، سیلندرها در یک راستا و پشت سر هم قرار گرفته‌اند تا احتراق‌ شکل گرفته در هر سیلندر، به‌طور جداگانه وارد میل‌لنگ شود. به هر میزان تعداد سیلندرها زیاد شود، قدرت آن نیز بیشتر می شود و تعمیر این دست خودروها بسیار آسان می باشد. از جمله خودروهایی که مجهز به این گونه موتورها می باشند پیکان و پراید می باشد.

 ۲- موتور وی‌شکل (خورجینی): در این موتورها سیلندرها در دو ردیف قرار داردند و اغلب با یکدیگر زاویه ۶۰ تا ۹۰ درجه‌ای دارند. تصویر این موتورها طوری است که اگر از جلو به آن نگاه کنید، مشابه حرف وی انگلیسی می باشد. از فواید این موتورها این است که تعداد سیلندر بیشتر با طول کم‌تر موتور است. این موتورها عموما برای ماشین های اسپرت و سرعتی با دور بالا استفاده می‌شوند که هزینه ساخت بالایی دارند اما در عوض استهلاک آنها نسبت به موتورهای ردیفی کم‌تر است. که نهایت این ابتکار در خودروهای فرمولا یک مشاهده می شود.

۳- موتور خوابیده: موتور خوابیده به موتوری گفته می‌شود که سیلندرهای آن به‌صورت ۱۸۰ درجه قرار دارند و روبه روی هم قرار دارند. بدین معنی که سیلندرها به‌صورت افقی ساخته می‌شوند. این گونه موتورها یکی از کم‌استهلاک‌ترین و پرقدرت‌ترین موتورهای ساخته‌شده هستند.

۴- موتور W شکل: این مدل هم مشابه  موتورهای وی‌شکل می باشد که سیلندرها به‌صورت مایل مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند، با این تفاوت که در هر سمت دو ردیف سیلندر قرار دارد و در این گونه موتورها قدرت بالا و سرعت گیری مناسب را تجربه می کنیم. از این موتورها برای خودروهایی استفاده می‌شوند که تعداد سیلندرهای آن بیشتر از ۱۲ عدد باشد. آرایش این موتورها به ابتکار شرکت بوگاتی برمی گردد که یک موتور ردیفی را وسط یک موتور وی‌شکل قرار داد تا ساختار این موتورها شبیه حرف W انگلیسی شود.