تست خودروی BMW جدید با قابلیت ویژه رانندگی خودکار

bmw

مدتی است که خودروهای مفهومی متنوعی برای ایجاد امکانات و قابلیت های جدید به بازار خودرویی دنیا ارائه شده است که در این میان می توان به BMW با قابلیت رانندگی خودکار اشاره کرد. خودروی جدید BMW با نام  CDC شناخته شده ، مخفف ConnectedDrive Connect با بهره گیری از سیستم هوشمند  است.   این خودرو برای  کنترل و آگاهی از محیط  اطراف  به  چهار نوع حسگر  رادار، دوربین، اسکنرلیزری و سنسورهای اولتراسوند  راه دور مجهز می باشد.

 با استفاده از امواج رادار موجود می توان موقعیت سایر وسایل نقلیه و تشخیص جهت آن ها را یافت.

دوربین نصب شده در داخل آینه قادر به تعیین موقعیت از سایر کاربران جاده و تمایز بین یک ماشین سواری، کامیون، موتور سیکلت و یا عابر پیاده است،همچنین نشانه گذاری های موجود در جاده را به طور کامل میشناسد.

در قسمت های جلو، عقب،چپ و راست چهار اسکنر لیزری تعبیه شده که وظیفه ی آن اندازه گیری فواصل دقیق، تشخیص اندازه و سرعت و همچنین کل محیط اطراف خودرو می باشد.

در سنسورهای اولتراسوند تشخیص هر گونه موانع و سایر وسایل نقلیه در مجاورت امکان پذیر می باشد این دو سنسور در هر طرف از این خودرو، یکی در هر بال جلو و یکی در هر طرف از پایان عقب خودرو وجود دارد.

یکی از تفاوت های مهم این خودرو با خودروهای مشابه تا کنون  عرضه شده به بازار خودرویی در این است که شرکت خودروسازی BMW  قصد دارد این خودرو را با ظاهر معمولی ماشین های سری ۵  موجود در این شرکت روانه بازار جهانی کند.کمپانی BMW بر این اعتقاد است که خودروهای این شرکت با بهره گیری از سیستم هوشمند  ConnectedDrive Connect تا چند سال آینده به طور کامل برای عموم در دسترس بوده و قابل خریداری میباشد. 

 

bmw1