معرفی DS 7 کراس بک

برند DS  با جدا شدن از زیر مجموعه ی سیتروئین اکنون به یک شرکت خودروسازی مستقل تبدیل شده که با عرضه خودروهای جدید به بازار جهانی در جایگاه قابل توجهی قرار گرفته است. لازم به ذکر است این کمپانی خودروسازی در کشورمان نیز نماینده رسمی دارد.DS  به تازگی از خودروی جدید خود با نام ۷ رونمایی کرده است که می توان گفت که با رونمایی این خودرو طرفداران خودروهای لوکس را مورد هدف قرار داده است.

در ساخت DS7  از پلتفرم EMP2 پژو سیتروئین ، پلتفرم  مورد استفاده در نسل دوم پژو ۳۰۰۸   و نسل دوم سیتروئین C6 استفاده شده است .

این خودروی شاسی بلند با ظاهری منحصر بفرد با بهره گیری از جلو پنجره ی خاص و چراغ های جلوی زاویه دار و وجود منحنی های ملایم در بدنه در عین اینکه زیبایی خاصی به این خودرو بخشیده موجب شده این خودرو چهره ای خشن و تهاجمی به خود بگیرد.همچنین در قسمت عقب این خودرو چراغ های سه بعدی  Hypntic مختص برند DS به کار گرفته شده است. در داخل خودرو نیز از ۲ نمایشگر ۱۲ اینچی برای دو کاربرد متفاوت یک مورد برای سیستم مسیر یابی و سیستم چندرسانه ای و دیگری با ابزار دیجتیال شخصی سازی مختص راننده استفاده شده است.

در DS7 Crossback  از آخرین تکنولوزی ها از جمله سیستم پارک خودکار، سیستم دید در شب که در مورد موانع بالقوه‌ی پنهان به راننده اخطار می دهد و همچنین مجهز بودن به دوربینی برای بررسی جاده و آماده‌کردن سیستم تعلیق خودرو برای گذر از ناهمواری‌ها اشاره کرد.  

این خودرو دارای پیشرانه پایه  ۱٫۵ لیتری از نوع HDi که قدرتی معادل ۱۲۸ اسب بخار تولید می کند که البته برای خریدارانی که قدرت بیشتری از این خودرو می خواهند یک نمونه ۲ لیتری  Blue HDi موجود می باشد که ۱۷۷ اسب بخار قدرت دارد و  گشتاور ان ۴۰۰  نیوتون متر تولید می کند.