ثبت سفارش RX200T،سلطان ژاپنی آغاز شد

شرکت لکسوس در سال های گذشته  مدلی را به بازار ایران معرفی کرده است که تا به حالا طرفداران خودروهای لوکس همچنان خواهان آن هستند یا اگر مالکند تصمیمی برای فروش آن ندارند. لکسوس RX خودرویی است که با دو اتاق به صورت رسمی طی سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در ایران فروخته شد و آمار بسیار خوبی را برای ایرتویا، نماینده رسمی محصولات  لکسوس و تویوتا در ایران به ارمغان آورد. این خودور با ظاهر لوکس، تجهیزات و امکانات رفاهی بسیار و قیمت مناسب نسبت به رقبای اروپایی توانسته نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند و به خودرویی پرطرفدار تبدیل شود.

نکته ی جالب این است که RX  نسل چهارم که با مدل ۲۰۱۶ به بازار جهانی عرضه شده است، طبق روال کار تمام خودرو سازان، این بار با موتوری به حجم پایین نیز طراحی شده است طبق روال کار تمام خودروسازان، این بار با موتوری با حجم پایین نیز طراحی شده است که خریداران گزینه های انتخاب بیشتری برای خرید داشته باشند. همین موضوع باعث شد که دوباره پس از چند سال غیبت، پای این ماشین لوکس ژاپنی به بازار ایران باز شود. نمایشگاه خودرویی ایران جایی بود که اولین بار از این خودرو توسط شرکت ایرتویا پرده برداری شد و نوید عرضه ی آن به مشتریان داده شد. اکنون پس از گذشت چند ماه از این موضوع، ثبت سفارش RX200T آغاز شده است و انتظار می رود که در آینده ی نزدیک شاهد ورود آن به خیابان های کشور باشیم.

پیش بینی می شود که RX200T با قیمتی حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان، به بازار عرضه شود  و رقیبی جدی برای شاسی بلند های لوکس موجود در کشور مثل ولووXC90  و بی ام وX4 باشد.لکسوس RX200Tدارای مشخصات فنی مشابهی با NX200T می باشد وفقط اتاق بزرگتری را در اختیار مشتری قرار می دهد.این خودروی لوکس با پیشرانه ی دو لیتری مجهز به توربو شارژ که می تواند قدرتی معادل ۲۳۸ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتون متر گشتاور را دارد و انتقال قدرت با گیربکس شش سرعته اتوماتیک انجام می شود.