معرفى کانسپت مرسدس میباخ ۶

m1-1030x572
در گردهمایى پبل بیچ (Pebble Beach) در کالیفرنیا،از جدیدترین شاهکار مرسدس،میباخ ۶ (Maybach 6)،رونمایى شد.
این کانسپت دیدنی، از درهای گالوینگ استفاده می‌کند که ویژگی فوق‌العاده‌ای جهت یادآوری گذشتهٔ مرسدس بنز محسوب می‌شود. در قسمت جلو یک جلوپنجرهٔ عظیم کرومی با خطوط عمودی دیده می‌شود که دو چراغ جلو که فقط از یک خط LED تشکیل‌شده‌اند در اطراف آن قرارگرفته است. همچنین طراحان مرسدس به زیبایی، قسمت عقبی خودرو را با یک طراحی منحنی و پیچیده شکل داده‌اند درحالی‌که یک بالهٔ کوچک، شیشهٔ عقب را به دو قسمت تقسیم کرده است.
ویژن ۶ خودرویی عظیم‌الجثه و بسیار باابهت است،به‌گونه‌ای که با طولی معادل ۵٫۷ متر حدود ۱۰ سانتیمتر بزرگ‌تر از رولزرویس فانتوم کوپه است. هرچند کانسپت مرسدس-میباخ با ارتفاع ۱۳۲۸ میلی‌متر کوتاه‌تر از فانتوم کوپه با ارتفاع ۱۵۹۸ میلی‌متر است اما همچنان بزرگ‌تر است از فانتوم به نظر می‌رسد. طراحان میباخ این خودرو را مشابه مدل اکسلرو(Excelero) که در سال ۲۰۰۴ معرفی شد، با دماغه‌ای کشیده و کابینی که به سمت عقب تمایل دارد طراحی کرده‌اند درحالی‌که رینگ‌های بزرگ ۲۴ اینچی نیز در زیر ماشین خودنمایی می‌کنند. با توجه به کانسپت بودن این خودرو، طراحان کاملاً آزادانه عمل کرده‌اند چراکه ملزم به رعایت قوانین خودروهای تولید نبوده‌اند. به همین دلیل برخی از ویژگی‌های ویژن ۶ برخلاف دیگر خودروهای جاده‌ای دنیا است.
m2
در داخل خودرو اما برخلاف ظاهر کلاسیک آن‌که از خودروهای قدیمی الهام گرفته است، هیچ نشانه‌ای از کلاسیک بودن دیده نمی‌شود چراکه اتاق ویژن ۶ کاملاً متعلق به آینده بوده و حتی بیشتر از ظاهر خودرو درخور توجه است. این خودرو ازلحاظ فنی یک کوپهٔ ۲+۲ است اما سرنشینان جلویی بهترین شرایط را خواهند داشت. آن‌ها در صندلی‌های عمیق نشسته و از طریق سیستم واقعیت مجازی می‌توانند تمامی اطلاعات را روی شیشهٔ جلو مطالعه کنند. بااین‌وجود درحالی‌که مرسدس بنز در مدل‌های تولیدی خود به‌آرامی در حال کنار گذاشتن صفحه آمپرهای سنتی و استفاده از نمایشگرهای لمسی بجای آن است اما در کانسپت میباخ ۶ همچنان دو دایرهٔ سنتی صفحه آمپر وجود دارد. داشبورد، تریم درها و صندلی‌ها همه و همه دارای طراحی جریان متصل هستند که سازنده لقب سالن ۳۶۰ درجه را به آن داده است. جهت افزایش جنبه‌های لوکس خودرو نیز در جای‌جای اتاق از تریم‌های چوبی متعددی استفاده‌شده است.
نیروى محرکه کانسپت ویژن ۶،آینده میباخ را نشان می‌دهد، چراکه این خودرو مجهز به چهار موتور الکتریکی شده است که هریک در یکی از چرخ‌ها نصب شده و خروجی کلی آن‌ها برابر با ۷۵۰ اسب بخار است. این قوای محرکهٔ چهارچرخ محرک می‌تواند کوپه غول‌پیکر میباخ را در کمتر از ۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برساند درحالی‌که حداکثر سرعت آن روی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدودشده است. یک پک باطری ۸۰ کیلووات ساعتی نیز در کف خودرو نصب‌شده که بُرد آن‌را با یک‌بار شارژ به بیش از ۳۲۰ کیلومتر طبق آزمون‌های سازمان حافظت محیط‌زیست یا بیش از ۵۰۰ کیلومتر طبق ارزیابی جدید چرخهٔ رانندگی اروپا می‌رساند. یکی از ویژگی‌های مهم میباخ ویژن ۶ عملکرد سریع قوای محرکهٔ الکتریکی آن است به‌گونه‌ای که سازندهٔ آلمانی می‌گوید از طریق سیستم شارژ ۳۵۰ کیلووات ساعتی آن می‌توان شارژ موردنیاز جهت پیمودن ۱۰۰ کیلومتر را فقط در ۵ دقیقه تأمین نمود. همچنین امکان شارژ خودرو از طریق شارژرهای بی‌سیم نیز فراهم‌شده است.