معرفی پورشه ماکان ۲۰۱۷

dscf0443-1030x579
در حالی پورشه ماکان جایگزین مدل کاین گردید که نبود نسخه GTS تنها ضعف آن محسوب می‌شد، اما حالا این مشکل حل شده است. نسخه پایه این خودرو با موتور ۴ سیلندر، بین مدل ماکان S و مدل قدرتمند توربو قرار می‌گیرد. پس از رانندگی با GTS در کلرادو ما می‌توانیم دقیقا بگوییم این خودرو در چه سطحی قرار دارد.
در این مدل نیز همانند ماکان توربو از ترمزهای بزرگ‌تر و ۱۴.۲ اینچی با ۶ پیستون استفاده شده و برای چرخ‌های عقب همان دیسک‌های ۱۳ اینچی تک پیستونه به‌کار رفته است. با این اوصاف زمانی که پدال ترمز را فشار می‌دهید ماکان با نهایت اطمینان عمل خواهد کرد. درمدل پایه از لاستیک‌های چهارفصل پیرلی اسکورپیون ۲۰ اینچی استفاده شده که البته گزینه‌های ۱۹ و ۲۱ اینچی نیز وجود دارند که کارایی بهتری خواهند داشت. با توجه به تجدید نظرهای صورت گرفته در شاسی این مدل، چسبندگی خودرو به زمین ، بسیار بهتر از ماکان توربو شده است.
ماکان GTS با بدنه بلندتر و بزرگ‌تر سواری جذابی دارد اما نه به اندازه‌ی سدان های اسپرت با فضای داخلی زیاد. البته انتقادات همیشه نسبت به شاسی‌بلندهای پورشه وجود داشته است، اما به‌نظر می‌رسد این مدل بتواند بسیاری از نظرات منفی را از شاسی‌بلندهای پورشه دور کند.
مشخصات پورشه ماکان GTS
نوع خودرو: پیشرانه در جلو، چهارچرخ محرک، ۵ سرنشینه،۴ درب هاچبک
نوع پیشرانه: ۶ سیلندر توئین توربو، بلوک و سرسیلندر آلومینیومی، تزریق مستقیم سوخت
قدرت: ۳۶۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
گشتاور: ۵۰۰ نیوتون متر در ۱۶۵۰ دور در دقیقه
گیربکس: ۷ سرعته ی اتوماتیک دوکلاچه با حالت تعویض دستی
طول/عرض/ارتفاع (متر): ۴٫۶۹/۱٫۹۳/۱٫۶۱
شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت: ۴٫۴ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۵۱ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت شهری/بزرگراهی (لیتر در هر صد کیلومتر): ۱۳٫۸/۱۰٫۲