معرفی کیا ریو ۲۰۱۷

new-kia-rio-exterior-4-1030x687
کیا ریو برای ما ایرانیان خودروی کاملاً آشنایی است چراکه از یک سو در اصل جایگزین مدل پراید محسوب می‌شود یعنی خودرویی که همچنان در ایران در حال تولید است و از سوی دیگر چند سال پیش نسل اول آن توسط سایپا مونتاژ می‌شد و هم‌اکنون هم نسل سوم آن به‌صورت وارداتی در کشورمان عرضه می‌گردد. حال چند وقت پیش کیا نسل چهارم این خودرو را در نمایشگاه پاریس رونمایی کرد. خودرویی که قصد دارد در بازار پرسود سوپرمینی‌ها، فورد فی‌یستا و فولکس‌واگن پولو را به چالش بکشد.
به گفته مقامات خودروساز کره ای، کیا ریو ۲۰۱۷ از سه ماهه اول سال آینده با قیمت پایه ۱۱۰۰۰ پوند وارد بازار خواهد شد. طراحی کلی ریو را نمی‌توان یک طرح رادیکال دانست اما در نسل جدید سطوح نرم و جزییات برجسته ای به چشم می‌خورد. جلوپنجره پوزه ببری ریو باریک تر و درازتر شده و در دو طرف چراغ هایی با زوایای تیز قرار دارد که یک ردیف LED یو شکل ویژگی اصلی آن به شمار می‌رود.
در نمای عقب از سطوح صاف بیشتر استفاده شده و می‌توان گفت شیشه عقب زاویه ای تقریبا عمودی با زمین دارد. خطوط مستقیمی که یک امتداد آن به جلوپنجره ختم می‌شد در عقب نیز از روی چراغ ها و بالای سپر عبور کرده و به نوعی دور تا دور خودرو را تا رسیدن به جلوپنجره در بر می‌گیرند. فرم چراغ های جدید شده و از LED های سه گانه پیکان شکل برخوردار اند. فاصله نسبتا زیاد چراغ های عقب و کشیده بودن آنها تا پایین ستون C همان جلوه باثبات و عریض جلو را در عقب نیز بارز می‌کند.
ابعاد و اندازه ها
کیا بر این نکته نیز تاکید دارد که نسل جدید ریو جادارتر و کاربردی تر شده است. به ادعای سازنده صندلی های عقب ریو در کلاس خود جادارترین هستند. فاصله دو محور نسبت به نسل قبلی ۱۰ میلی متر و طول کلی خودرو ۱۵ میلی متر بیشتر شده است که قاعدتا موجب جادارتر شدن خودرو نیز می‌گردد. فضای پاها در صندلی های جلو و عقب بیشتر شده است. حجم صندوق عقب ۳۲۵ لیتر می‌باشد که بزرگ تر فورد فیستا (۲۹۰ لیتر) و فولکس پولو (۲۸۰ لیتر) و کمتر از اشکودا فابیا (۳۳۰ لیتر) است.
پیشرانه ریوی جدید
 ریو از موتور یک لیتری بنزینی توربوی ۳ سیلندری استفاده می‌کند که قبلا در کیا سید نیز استفاده شده بود. این موتور در دو نوع ۹۹ اسبی و ۱۱۸ اسبی در دسترس خواهد بود که هر دو ۱۷۲ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند. میزان آلودگی این دو نوع موتور هنوز قطعی نشده اما به هرحال کمتر از ۱۰۰ گرم بر کیلومتر خواهد بود.
دو موتور بنزینی دیگر که به ریو قدرت می‌دهند، ۱٫۲۵ لیتری و ۱٫۴ لیتر حجم داشته و از تنفس طبیعی برخوردار هستند. اولی ۸۳ اسب بخار قدرت و ۱۲۲ نیوتن متر گشتاور و دومی ۹۹ اسب بخار قدرت و ۱۳۲ نیوتن متر گشتاور دارد. تولید دی اکسید کربن آنها نیز کمتر از ۱۲۰ گرم بر کیلومتر می‌باشد.