تولید خودرو برقی در سایپا

مهدی جمالی مدیر عامل سایپا خبرداد:

مهدی جمالی مدیر عامل سایپا خبرداد:

روز هوای پاک و وعده ساخت خودرو برقی توسط گروه خودروسازان سایپا

تولید خودرو برقی در سایپا

۲۹ دی ماه در تقویم به نام روز هوای پاک نامگذاری شده است به همین مناسبت مهدی جمالی مدیرعامل سایپا از ماموریت ایجاد پلت فرم و تکنولوژی خودروهای برقی در بخش تحقیق و توسعه سایپا خبر داد! این در حالیست که در طول ۱۰ سال گذشته تغییرات تنها روی پلت فرم پراید صورت گرفته و جز تولید تیبا و ساینا، تحول بنیادی در امور تولید صورت نگرفته است.

یکی از کشورهای پرچمدار ساخت خودروهای پاک در دنیا چین است که خودروسازان چینی با فشار دولت تا کنون چندین محصول هیبریدی و تمام برقی را روانه بازار کرده اند و آنها را به فروش رسانیده اند. شنید ه ها حاکی است که شاید انجام یک پروژه مشترک با چین منظور مدیرعامل سایپا بوده است!!

نکته جالبتر اینکه روز گذشته در مراسمی از اتوبوس های دو طبقه چینی و اتوبوس های گازسوز ایویکو و تاکسی های هیبریدی سوناتا، دوچرخه و موتور سیکلت برقی چینی جهت ناوگان حمل ونقل شهری رونمایی شد. به هر حال باید تا سال بعد منتظر تحقق وعده های مدیران خودروسازی کشور باشیم یا آن را فقط یک رویاپردازی بدانیم

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سال گذشته در همین ایام شرکت آرین تاکسی مجموعه تاکسی های هیبریدی تویوتا کمری و رنوفلوئنس را رونمایی کرده بود و قرار بود حدود ۵۰۰۰ دستگاه از این نوع خودروها را راهی خیابانهای تهران کنند که هنوز خبری از انجام این پروژه در دسترس نیست!!