هیوندای سوناتا LF هیبریدی

 تازه ترین خودرو از برند هیوندای که به تازگی وارد بازار  کشور عزیزمان شده است:

آخرین مدل هیوندای سوناتا هیبرید که تغییرات زیادی بر روی این خودرو اعمال شده است و نسبت به هیوندای سوناتا LF معمولی تغییرات مثبتی از لحاظ ظاهری ، فنی ، ایمنی و …  کرده است و به خودرویی ازرشمند و قابل تبدیل شده است.

طراحی ظاهری هیوندای سوناتا هیبریدی

با وجود اینکه در طراحی ظاهری این خودرو تغییرات اندکی ایجاد شده اما این خودرو به خودروی سدان زیبا و جذاب شناخته شده است. برای لوکس نشان دادن و جذابیت این خودرو  از طراحی زیبا در بخش    چراغ ها و رینگ و لاستیک ،جلو پنجره ، نوار فریم دور درب ها و دستگیره های کروم استفاده شده است ، که با وجود این تغییرات کم  ولی بسیار تاثیر گذار، اینک سوناتا هیبرید خودرویی جذاب و دارای هماهنگی  میباشد .

%d8%b9%da%a9%d8%b31

مشخصات داخلی هیوندای سوناتا هیبریدی

 از نظر طراحی کابین خودروی میان هیوندای سوناتا LF و سوناتا هیبرید تفاوت چندانی دیده نمی شود، اما درون کابین هیوندای سوناتا هیبرید از بسیاری جهات تغییرات زیادی داشته است و اکنون ماشین بهتر و با کیفیت تری به نظر میرسد . از نظر ارگونومی و دسترسی به ادوات و تجهیزات داخل کابین هیوندای سوناتا هیبرید مانند سوناتا LF ماشین خوبی است و سرنشیان ماشین درون کابین احساس راحتی کامل می کنند  . جنس روکش های خودرو در هیوندای سوناتا هیبرید مرغوب است و کیفیت خوبی را داراست. کیفیت ساخت و مونتاژ سوناتا هیبرید در سطح بالایی است و مورد قبول می باشد و در قسمت جلوی داشبورد هیوندای سوناتا هیبرید هم از ست دکوراتیو چوبی استفاده شده است که جلوه کابین ماشین را چند برابر کرده است.

%d8%b9%da%a9%d8%b32

مشخصات فنی   هیوندای سوناتا هیبریدی

هیوندای سوناتا هیبرید ی دارای  پیشرانه بنزینی به حجم ۱۹۹۹ سی سی است و در زیر صندلی های عقب خودرو باطری هایی از جنس لیتیوم پلیمری وجود دارد  که نیروی موتور الکتریکی ماشین را تامین می کند . موتور بنزینی ۴ سیلندر اتمسفریک هیوندای سوناتا به تنهایی ۱۵۴ اسب بخار قدرت و حدودا ۱۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و موتور الکتریکی خودرو  هم قابلیت تولید حدودا ۵۱ اسب بخار را دارد، که ترکیب این دو موتور برقی و بنزینی با هم ۱۹۳ اسب بخار قدرت به هیوندای سوناتا هیبرید میبخشند . مصرف سوخت این خودرو بسیار بهینه است زیرا در سیکل ترکیبی ۱۰۰ کیلومتر تنها به ۵٫۶ لیتر بنزین نیاز دارد . یکی از نکات قابل توجه و مثبت در هیوندای سوناتا هیبرید سیستم بازیابی انرژی ترمز گیری است که به شارژ بهتر و سریع تر باطری های موتور برقی خودرو کمک شایانی  می کند. هیوندای سوناتا هیبرید از یک گیربکس ۶ سرعته شیفت ترونیک بهره میبرد و از این لحاظ نسبت به هیوندای سوناتا LF  خودروی قابل تری است و همچنین از لحاظ شتاب گیری خودرویی بسیار چالاکی می باشد.

%d8%b9%da%a9%d8%b33